AKP: Muharrem İnce CHP'nin doğal lideri haline gelmiştir!

Gündem 26 Haziran 2018 12:53
Videoyu Aç AKP: Muharrem İnce CHP'nin doğal lideri haline gelmiştir!
A
a

AKP sözcüsü Mahir Ünal: Muharrem İnce CHP'nin doğal lideri haline gelmiştir!

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, TRT'de gündeme dair soruları yanıtladı

"Lider ile parti arasında her zaman 4 ile 8 puan arasında fark olur. Cumhurbaşkanımız her zaman partimizin üstünde oy aldı" diyen Ünal, "Sayın Muharrem İnce'yi dinledim. Hatta dinledikten sonra dedim ki, 'Demokrasimiz açısından Muharrem İnce'nin dedikleri önemlidir, kıymetlidir.' Çünkü Muharrem İnce, 'Milletin sandıkta verdiği cevap benim için önemlidir' dedi" ifadelerini kullandı. 

Ünal şöyle devam etti:

"Halkın lidere ayrı bir muhabbeti var. Beni Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı olarak insanlar gördüklerinden dolayı bir teveccüh söz konusu. 7 Haziran'dan sonra HDP, ciddi anlamda gösterilen teveccühün oluşturduğu enerjiyle hareket etmek yerine, Kandil'den gelen talimatlarla hareket etti. HDP daha çok metropollerden gelen oylarla barajı aştı. CHP'nin özellikle HDP'nin barajı geçmesi yönünde verdiği mesaj ve destek. Yine bir taraftan da her 4 aileden bir kişinin HDP'ye oy vermesi konusu da CHP içinde çok ciddi bir tartışma konusu"

Muhrarrem İnce'nin 'CHP'nin doğal lideri haline geldiğini' savunan Ünal, "Kendi partisinin çok üstünde bir oy alması sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti liderliğini tartışmalı hale getirmişti. Çünkü liderler kendi partilerinin üzerinde oy alırlar. Muharrem İnce 40 yılın sonunda yüzde 30 psikolojik barajını aşmış bir cumhurbaşkanı adayı olarak şu anda CHP'nin doğal lideri haline gelmiştir. Bundan sonra genel başkan olur olmaz bunu bilemem ama bir siyaset bilimci olarak gördüğüm fotoğraf bu. Son derece samimi olarak söylüyorum. Kılıçdaroğlu’nun sahada oluşturamadığı heyecanı ve rüzgarı Muharrem İnce sahada oluşturdu. Türk siyasetinin de yeni ve önemli bir aktör kazandığı da ortaya çıkıyor" şeklinde konuştu. 

Yeni kabineye ilişkin de konuşan Ünal, "İş dünyasından, kültür ve spor dünyasından, yurt dışında yaşamış kişilerden de olabilir" ifadelerini kullandı. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ