AKP bunu da yaptı: Yollara CHP'yi karalama videoları!

Gündem 13 Mart 2019 18:57
Videoyu Aç AKP bunu da yaptı: Yollara CHP'yi karalama videoları!
A
a

AKP anketlerden o kadar korkuyor ki bunu da yaptı: Yollara CHP'yi karalama videoları!

İstanbul’da Silivri E-5 karayolu üzerine dev ekran kuran A Haber’in CHP ve HDP’lilerin görüşmelerini göstererek propaganda yapması tepkiyle karşılandı.

Seçimler yaklaştıkça yandaş medyanın ‘Bunu da gördük’ dedirtecek uygulamalarına şahit oluyoruz.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen A Haber’in İstanbul Silivri’de trafiğin en yoğun olduğu E-5 karayolu üzerine dev ekran kurularak HDP ve CHP karşıtı propaganda yapması trafik güvenliğini tehlikeye atması kadar siyaseten de tepkilere neden oluyor.

Yoldan geçen araçlara MHP Lideri Bahçeli ve AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarının da izletildiği dev ekranda, HDP’nin tutuklu bir önceki Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın görüntüleri ayrıştırıcı bir üslupla propaganda malzemesi yapılıyor.

‘MUHALİF KANALLAR YASAKLI A HABER YOL KENARINDAN YAYIN YAPIYOR’

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Twitter hesabından poropagandaya ait fotoğraflarla birlikte paylaştığı mesajında, “İstanbul Silivri’de yol kenarında A Haber’i canlı yayınlıyorlar. Ne günlere kaldık. Muhalif kanallar yasaklı. Yandaş A Haber yol kenarlarından canlı yayınlanıyor” ifadeleri kullandı.

KAYBETME KORKUSU KAZAYA NEDEN OLACAK EYLEMLERE DÖNÜŞTÜ

İktidarın seçimi kazanmak için denemediği yol bırakmadığını belirten CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, aynı talebin muhalefet partilerinden gelmesi durumunda ne yanıt verileceğini merak ettiğini söyledi. Hastaneler, okullar, camiler ve kamu kurumlarından sonra AKP adına propaganda yapan yandaş medyanın sokağa kadar indiğini ifade eden Ataman, yandaş medyanın kendisini zorla izletmeye çalıştığını söyledi:

“İktidar bülteni hazırlayan yandaş medya izlenmediği için çareyi sokaklara sinevizyon kurup vatandaşa zorla kendini izlettirmekte buldu. Hem vatandaşın trafikte can güvenliğini tehlikeye atıyorlar hem de zorla propaganda izletiyorlar. Böyle bir saçmalık olamaz. Otobana TV kurulur mu? Böyle bir saçmalığı başka bir ülkede göremezsiniz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ