AKP CHP'nin kalesini Mehmet Metiner'le alacakmış :)

Gündem 9 Ekim 2018 21:34
Videoyu Aç AKP CHP'nin kalesini Mehmet Metiner'le alacakmış :)
A
a

Bizi gülme aldı: AKP CHP'nin kalesini Mehmet Metiner'le alacakmış :)

AKP ve MHP’nin yerel seçimler öncesinde ittifak çalışmalarını hızlandırdığı şu günlerde pek çok isim adaylık için hummalı bir çalışmaya girdi.

Türkiye genelinde AKP MHP ittifakının nasıl şekilleneceği kamuoyunca merak edilirken, MHP’nin Adana, Mersin, Osmaniye ve Manisa gibi illeri ittifak çerçevesinde korumak istediği görülüyor. Bu anlamda MHP Lideri Bahçeli İstanbul’da aday göstermeyeceğini ilan etmişti. MHP’nin İzmir ve Ankara’da da bir mutabakat sağlanması durumunda Ankara ve İzmir’de de aday göstermeyeceği düşünülüyor.

Öte yandan AK Parti de yerel seçimlerde elindeki belediyeleri koruyarak yenilerini kazanmak istiyor. Bu anlamda MHP’nin desteğine yoğun bir şekilde ihtiyaç duyarken, bir yandan da CHP’nin kalelerine göz dikmiş durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir, Muğla, Aydın gibi CHP’nin kalelerinin bu sefer AKP’ye geçmesini arzuluyor. Bu çerçevde AKP’nin bölgeyi bilen ve sevilen adayları tercih edeceği konuşuluyor.

MUĞLA’YA MEHMET METİNER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner’in Muğla için düşünüldüğü ve Belediye Başkanlığı’na aday yapılacağı bilgisi siyaset kulislerini şimdiden harekete geçirdi.

Mehmet Metiner, Bodrum, Fethiye, Marmaris gibi Türkiye’nin en güzel turistik beldelerine sahip olan Muğla’ya hiç de yabancı bir isim değil.

Çıktığı televizyon programlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AKP siyasetini en iyi savunanlardan birisi olarak öne çıkan Mehmet Metiner aynı zamanda çok iyi bir polemik ustası...

Mehmet Metiner şu ana kadar aday adaylığını ilan etmedi ancak, aldığımız duyumlara göre çok yakın zamanda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AKP'den adaylığını açıklayacak.

AKP kulislerinden gelen bilgilere göre Mehmet Metiner'in Muğla'dan Belediye Başkan adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Bakalım Mehmet Metiner ile AK Parti, CHP'nin Muğla kalesini MHP'nin desteğini de alarak yıkabilecek mi?

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ