AKP Cumhur İttifakı'nı bitiriyor!

İYİ Parti 29 Nisan 2019 22:15
Videoyu Aç AKP Cumhur İttifakı'nı bitiriyor!
A
a

Türkiye İttifakı’nın gündemden kalktığını belirterek, Cumhur İttifakı’nın AKP tarafından bozulacağını söyledi.

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, Cumhur İttifakı’nın AKP’ye zarar verdiğini belirterek, “AK Parti bu ittifaktan zarar görüyor ve görmeye de devam edecek. İttifak bozulursa bu AK Parti tarafından gerçekleşir diye düşünüyorum" dedi.

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan İYİ Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, MHP'nin Cumhur İttifakı'ndan ayrılacağı iddialarını değerlendirdi. Paçacı, "MHP'nin Cumhur İttifakı'ndan ayrılacağını düşünmüyorum. İttifak bozulursa bu AK Parti tarafından gerçekleşir" dedi.

Paçacı, "MHP'nin Cumhur İttifakı'ndan ayrılacağını düşünmüyorum. Çünkü ittifak oy açısından MHP'ye kazandırdı. AK Parti bu ittifaktan zarar görüyor ve görmeye de devam edecek. İttifak bozulursa bu AK Parti tarafından gerçekleşir diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

'TÜRKİYE İTTİFAKI BAŞLIĞI GÜZEL AMA İÇİ BOŞ'

Erdoğan'ın yaptığı 'Türkiye İttifakı' açıklamasını da değerlendiren Paçacı, "Sayın Bahçeli belli bir süre AK Parti'nin hoşuna gitmeyecek demeçler verdi ve Sayın Cumhurbaşkanı Türkiye İttifakı'ndan bahsederek ortağına bir nevi mesaj verdi. 'Siz Cumhur İttifakı'nın temelini sarsacak bir şey içine girerseniz, bu ittifakı genişletirim ve size ihtiyaç kalmaz.' gibi bir söylem olabilir. Sonrasında Bahçeli hemen 'Bu neyin nesidir?' diye sordu ve Cumhur İttifakı'ndan başka bir ittifak olamayacağını belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra demek ki sulh oldu ve Türkiye İttifakı gündemden kalktı diye düşünüyorum" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ