AKP'de 'Brunson' kıvırtmaları başladı!

Gündem 13 Ekim 2018 02:02
Videoyu Aç AKP'de 'Brunson' kıvırtmaları başladı!
A
a

AKP'de ve yandaşlarında 'Rahip Brunson' kıvırtmaları başladı...

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li Papaz Andrew Craig Brunson'ın İzmir'de görülen davada hükümle birlikte serbest bırakılmasıyla ilgili sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirmede bulundu.

"ÇOK KONUŞULDU AMA ÇOK KONUŞULACAK BİR DAVA DOSYASI"

Yazıcı açıklamasında, "Çok konuşuldu ama daha çok konuşulacak bir dava dosyası: Rahip Brunson'la ilgili dava dosyası. 'Türkiye'de mahkemeler bağımsız değil' diyenler, yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler. 'Rahip Brunson suçsuz yere tutuluyor' diyenler, sanırım hükümle suç isnadının sabit olduğunu anladılar” dedi.


A HABER MANŞETTEN KIVIRDI!

ABD ile Türkiye arasında krize neden olan ABD'li rahip Andrew Brunson yargılaması bugün görülüyor. Hükümete yakın medya, Brunson'un ilk tutuklandığı ve ABD'yle krizin ilk günlerinde Brunson'la ilgili sert ifadeler kullanılıyordu.

Ancak her geçen gün, yandaş medyanın Brunson'la ilgili kullandığı ifadeler yumuşadı. Saadet Partisi yönetici Av. Ali Aktaş, sosyal medya hesabından hükümete yakın A Haber kanalının Brunson'la ilgili başlıklarını paylaştı.

A Haber'in ilk başlığında "Ajan papaz Brunson hakim karşısında" ikinci başlığında "Papaz Brunson hakim karşısında", bugünkü başlığında ise "Brunson hakim karşısında" yazdığı görülüyor.

'MUHTEREM İMAM BRUNSON YAZISI İSE HAZIRLANIYOR'

A Haber'in Brunson duruşmalarındaki tavrının değişikliğini eleştiren Ali Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

1. Ajan Papaz Brunson

2. Papaz Brunson

3. Brunson

Muhterem İmam Brunson yazısı ise hazırlanıyor.'1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ