AKP'de Abdullah Gül'le görüşen vekiller topun ağzında!

Gündem 27 Nisan 2018 17:52
Videoyu Aç AKP'de Abdullah Gül'le görüşen vekiller topun ağzında!
A
a

AKP'de Abdullah Gül'le görüşen Milletvekilleri topun ağzında!..Erdoğan onlar biliyor

ANKA’dan Besti Karalar’ın kulis haberine göre, erken seçim kararı alınmadan önce 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, cumhurbaşkanlığı için aday olması için kulislerinin yapıldığı ortaya çıktı. Erken seçim kararının alınması ile “Gül” trafiği hız kazandı. 

BU İSİMLER BİLİNİYOR İDDİASI

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olacağı iddiaları erken seçimin önüne geçti. Gül’ün adaylığının ise uzun zamandır konuşulduğu ifade edilirken, seçim kararının alınması ile bu trafik de hızlandı.

AKP’de Gül’e “aday” ol baskılarının sadece muhalefet cephesinde değil, AKP içerisinden de gittiği konuşuluyor. Bu sayının çok fazla olmadığı belirtilirken, bu isimlerin kim ya da kimler olduğunun da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bilindiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kapalı bir toplantıda, parti içerisinden Gül’e kimin 'aday ol' baskısı yaptığını bildiğini ve bu kişiler için, “İhanet içerisindeler ama kaybolup gidecekler” dediği kaydedildi.

O ESKİ YARGI MENSUBU KİM
Kulislerde, AKP içerisinden ve şu anda vekil olan bir iki ismin Gül’e 'aday ol' baskısı yaptığı iddia edilirken, emekli olan eski bir yargı mensubunun da uzun zamandır AKP içerisinden kişilerle kulis yaptığı ileri sürüldü. Odatv’nin edindiği bilgilere göre o emekli yargı mensubu, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç.

Gül’a adaylık baskısını yapanlar arasında AKP kadrolarında önemli görevlerde bulunan eski vekillerin de olduğu belirtiliyor.

VEDA KONUŞMASINDA VURGU YAPILACAK

AKP’de gözler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Meclis tatile girmeden önce yapacağı grup toplantısına çevrildi. Meclis tatile girmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan son grup toplantısında aynı zamanda veda konuşması yapacak. Bu grup toplantısında Gül’ün aday olma iddiaları ve Gül’e 'aday ol' baskısı yapanlarla ilgili de sert konuşacağı kaydedildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ