AKP'de büyük kriz: Erdoğan hepsini görevden aldı..Bağımsız adayla çıkılacak

Gündem 19 Aralık 2018 00:44
Videoyu Aç AKP'de büyük kriz: Erdoğan hepsini görevden aldı..Bağımsız adayla çıkılacak
A
a

AKP'de büyük kriz: Erdoğan hepsini görevden aldı..Bağımsız adayla çıkılacak

Konya’da dün eylem yapan AKP Seydişehir Teşkilatı bugün Genel Merkez tarafından görevden alındı. Yerel seçimlere 3.5 ay kala Adalet ve Kalkınma Partisi’nde deprem etkisi yaratacak gelişmeler yaşanıyor. Önce Tarsus İlçe Başkanı görevden alındı şimdi de dün sokağa çıkıp Seydişehir İlçe eski Başkanı Mustafa Konurer’in belediye başkan adayı gösterilmemesine tepki gösteren ilçe teşkilatının toplu olarak görevine son verildi.

AKP Genel Merkezi’nin aldığı bu kararın ardından teşkilat üyelerinin, Mustafa Konurer’i yerel seçimde 'bağımsız aday' göstermek için harekete geçtiği ifade edildi.

Bilindiği üzere dün Seydişehir İlçe Teşkilatı, görevinden istifa eden İlçe Başkanı Mustafa Konurer’in aday gösterilmeyeceği iddiaları üzerine sokağa çıkmış ve böyle bir kararın alınmasının ilçe teşkilatının görüşünün, fikrinin yok sayılacağı ifade edilmişti.

Genel Merkez dün yaşananların ardından  bugün flaş bir karara imza attı ve teşkilatı parti disiplinine karşı hareket ettiği için görevden aldığını açıkladı.

Mustafa Konurer'in istifa etmesinin ardından AKP Seydişehir İlçe Başkanlığı görevine geçici olarak atanan Sadettin Kuyucak dün yaptığı açıklamada Genel Merkez tarafından Seydişehir Belediye Başkan adayının belirlendiği iddialarının kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade etmiş ve tepkisini ortaya koymuştu. Başkan Sadettin Kuyucak, Genel Merkez tarafından eski İlçe Başkanı Konurer'in yerel seçimlerde aday gösterilmemesi durumunda da istifa edeceklerini belirtmişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ