AKP'de deprem: Bakan istifa etti

Gündem 4 Aralık 2017 23:39
Videoyu Aç AKP'de deprem: Bakan istifa etti
A
a

Demircan'ın milletvekilleri ve teşkilat çekişmesi arasında kaldığı için istifa etti ancak...

Başkent’te önemli bir iddia gündeme geldi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın istifasını sunduğu ileri sürüldü. İstifanın nedeniyse teşkilat içerisindeki çekişme olarak iddia edildi. Demircan’ın, il müdürü atamalarından dolayı, istifasını Cumhurbaşkanına sunduğu ileri sürüldü.

TEŞKİLAT VE MİLLETVEKİLLERİ ARASINDA...
Haber sitelerinin iddiasına göre İl sağlık müdürlüğünün sözleşmeli hale getirilmesi ve maaşlarının yükseltilmesi sonrasında, yüzlerce kişi, il müdürü olmak için araya hatırlı kişiler koydu. Bunun sonucunda hem AKP İl teşkilatları ile milletvekilleri arasında hem de milletvekilleri ile Sağlık Bakanı Demircan arasında, çok sayıda tartışma yaşandı.

Baskılara ve yaşananlara tahammül edemeyen Bakan Demircan’ın, istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu ifade ediliyor. Ancak, Erdoğan’ın istifaya soğuk baktığı ileri sürülüyor.

1000
icon
HAMZA SÖĞÜT 27 Ağustos 2018 11:36

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI BİTLİS BİNGÖL GİBİ İLLERİN SAİDİ KÜRDİCİ KÜRTLERİNE PARSELLENMİŞ TARIM SAĞLIK BAKANLIĞI DİYARBAKIR SİİRT ŞIRNAK GİBİ TERÖRİST YUMURTLAYAN İLLERİN MENZİLCİ OCU BUCU ŞEYGHLERİNİN MELLELERİNİN KELLELERİNİN KÜRTLERİNE PARSELLENMİŞ HASILI DEVLETİ ADIM ADIM KÜRTLEŞTİRİYORLAR

2 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ