AKP'de kadınlar arasında 'yumruklu kavga' çatlağı

Gündem 5 Haziran 2017 22:51
Videoyu Aç AKP'de kadınlar arasında 'yumruklu kavga' çatlağı
A
a

AKP Mardin Kadın Koları Başkanı Deniz Beşenk'ten, MKYK üyesi Zeynep Alkış'a yumruk suçlaması.

AKP Mardin Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Deniz Beşenk, 3 Haziran günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu karşılamaya gittiği sırada, AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Zeynep Alkış tarafından dövüldüğünü öne sürerek şikayetçi oldu.Hastaneden darp raporu alan Beşenk, MKYK üyesi Zeynep Alkış'ın kendisine yumruk attığını iddia etti.

Deniz Beşenk, 3 Haziran günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu karşılamak üzere gittiği Mardin Havalimanı'nda AKP MKYK üyesi Zeynep Alkış tarafından dövüldüğünü ileri sürerek Kızıltepe İlçesi Cumhuriyet Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. 

Zeynep Alkış tarafından önce karnına yumruk atıldığını, daha sonra tartaklandığını öne süren Beşenk, hastaneden darp raporu aldıktan sonra olayla ilgili müşteki sıfatıyla ifade verdi. İfadesinde olay günü İçişleri Bakanı Soylu'yu karşılamak üzere Mardin Havalimanı VIP salonunda beklemeye başladığını belirten Beşenk, şöyle dedi:"

Aynı gün saat 14.50 sıralarında uçağın iniş yapacağı bilgisi verilince VIP salonunu boşaltmaya ve karşılamak üzere pist alanına doğru hareket etmeye başladık. VIP salonundan çıkarken Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Alkış sağ kolumdan tutarak, kendisine doğru çekti. 

Daha sonra hakaretler ederek, bir eliyle tutmuş olduğu sağ kolumu sıkıp, diğer eliyle karnıma yumruk attı. Daha sonra orada bulunan şahıslar araya girdi ve beni daha fazla darp etmesine engel oldular. Beni darp eden Zeynep Alkış ile uzun yıllar Ak Parti Mardin İl Teşkilatı bünyesinde birlikte çalıştık. Şu an bu şahsın bana karşı neden bu tavırları sergilediği hakkında herhangi bir bilgim yoktur. 

Zeynep Alkış'tan davacı ve şikayetçiyim.
"Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Deniz Beşenk, partisinin ve liderinin yıpranmaması için görevinden istifa edeceğini belirterek, "AK Parti'ye uzun yıllardan beri farklı kademelerde hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Ancak, son zamanlarda koordineli olarak benim partiden uzaklaştırmam için belli bir çabanın içerisine girildiğini görüyorum. Bu yapılanları haketmiyorum" dedi.İddiaları üzerine gazeteciler tarafından aranan ve yurtdışında olduğu öğrenilen Zeynep Alkış'ın ise telefonlarına ulaşılamadı. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ