AKP'de kriz: Gülcüler harekete geçti

Gündem 23 Ağustos 2018 14:06
Videoyu Aç AKP'de kriz: Gülcüler harekete geçti
A
a

AKP'de kriz: Abdullah Gülcüler harekete geçti...Hamza Dağ hedefte

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın 11. Cumhurbaşkanı ve AKP kurucularından Abdullah Gül için kullandığı ifadeler parti içerisinde tartışmalara yol açtı. Hamza Dağ'ın sözlerine ilk tepki Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten gelmişti.

Hamza Dağ, Abdullah Gül için, “Erdoğan karşısına aday çıkmayı düşünecek birisi haindir” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözler sonrası AKP'de hareketlilik yaşandığı ileri sürüldü. Bazı MYK üyelerinin, Dağ’ın açıklamasına ilişkin rahatsızlıklarını bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da ilettikleri iddiası kulislerde dolaşıyor.

Hamza Dağ’ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkındaki “hain” sözleri parti içinde tartışmaya neden oldu.

Dağ’ın sözlerinin ardından parti içinde de bir hareketlenmenin yaşandığı, Dağ’a yönelik tepkilerin yükselmeye başladığı belirtiliyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Dağ’ın, sözlerini düzeltecek yeni bir açıklama yapması veya gereğinin yapılmasının dile getirildiği aktarılıyor. Bazı MYK üyelerinin, Dağ’ın açıklamasına ilişkin rahatsızlıklarını bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da ilettikleri belirtiliyor.

Oluşan rahatsızlık üzerine bir yandan Erdoğan’ın Dağ ile görüştüğü, diğer yandan da AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in Dağ’ın sözleri ile ilgili “Arkadaşımızın bu ifadesi eleştiri sınırını aşan, aşırı, tasvip etmediğimiz bir ifade olmuştur. Doğru bulmadığımız bir ifade ortaya çıkmıştır” açıklamasını yaptığı belirtiliyor.

HAMZA DAĞ NE DEMİŞTİ?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 19 Ağustos’ta partisinin İzmir il başkanlığındaki bayramlaşma programında, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ilişkin, “Bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Son aday olacağı güne kadar parti kurucusudur, büyüğümüzdür diye sesimiz çıkmadı ama Erdoğan karşısına aday çıkmayı düşünecek birisi haindir” demişti.

1000
icon
ali 23 Ağustos 2018 18:00

Bir kayserili olarak sayin hasekinin tepkisini merak ediyorum

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ