AKP’de şok tartışma! ‘Erdoğan batırdı…’

Gündem 1 Haziran 2018 15:20
Videoyu Aç AKP’de şok tartışma! ‘Erdoğan batırdı…’
A
a

AKP’de şok tartışma! ‘Erdoğan batırdı…’..İşte krizin detayları;

İktidar içinde ‘Erdoğan batırdı Mehmet Şimşek kurtardı’ tartışması yaşanıyor.

AKP içindeki tartışmanın ayrıntılarını hükümete yakınlığıyla bilinen Akşam Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, bugünkü yazısında kaleme aldı.

Geçen hafta doların önlenemez yükselişinin ardından Merkez Bankası’ndan müdahaleler geldi ve doların ateşi hafifletildi. Faiz artırmaya karşı olduğu bilinen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu duruşuna karşılık yapılan müdahale AK Parti’de yeni bir tartışma başlattı.

AKP içindeki tartışmanın ayrıntılarını Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, bugünkü yazısında aktardı.

Murat Kelkitlioğlu, “Erdoğan batırdı, Şimşek kurtardı; öyle mi?” başlıklı yazısında, “Bir saldırı vardı, Türkiye bu saldırıya karşı önlemlerini geliştirdi, ardından da piyasaya kendini iyi bir şekilde anlattı. Yani Londra’ya giden o uçakta olan kişinin ismi değil, Ankara’nın bu konudaki akılcı tutumu piyasanın ateşini düşürdü” dedi.

“Mehmet Şimşek değil, asgari piyasa dinamiklerini bilen herhangi biri de gitseydi, sonuç aynı olacaktı!” diyen Murat Kelkitlioğlu, yazısını şöyle sonlandırdı:

“Günlerdir kimi çevrelerde estirilen ‘Erdoğan batırdı, Şimşek gitti düzeltti’ rüzgarının da en az kur saldırısı kadar balon olduğu yukarıda yazdıklarımla net şekilde anlaşılacaktır. Şimşek elindeki sihirli değnekle değil, bu ülkenin sağlam liderliğinin ve o liderin dirayetinin ortaya koyduğu politikalar sayesinde gezisinden sonuç alarak döndü. Bu gerçeği görmezsek, gelecekteki benzer saldırıları göğüslemede zaafa uğrayabileceğimizi hatırlatmak isterim.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ