AKP'den CHP ve İYİ Parti'ye anket tuzağı

CHP 2 Ocak 2018 14:44
Videoyu Aç AKP'den CHP ve İYİ Parti'ye anket tuzağı
A
a

Can Ataklı, seçim anketlerinde CHP ile İYİ Parti’nin karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını yazdı.

Korkusuz yazarı Can Ataklı, seçim anketlerinde AKP tarafından, CHP ile İYİ Parti’nin karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını ileri sürdü.

İşte Ataklı'nın o köşe yazısı;

İYİ PARTİ VE CHP’YE ANKET OYUNLARI

“Seçim anketleri uzun süredir kamuoyuna bilgi vermeye değil kamuoyunu etkilemeye ve yönlendirmeye çabalıyor. Daha önceki yazılarımı hatırlayanlar olacaktır. İktidara yakın anket şirketleri aylar öncesinden “bugün seçim olsa” anketleri yayınlamaya başlıyorlar. Ortada bir seçim olmadığı ya da henüz seçime çok zaman olduğu için birçok kişi bu anketleri ciddiye almıyor ve etkilenmediğini sanıyor. Oysa bu sadece bir algıyanılsamasıdır.  Sürekli ve değişik şirketlerce arka arkaya açıklanan bu anketler sanki ciddiye alınmıyormuş gibi sanılsa da milyonlarca kişinin beynine “Bu seçimi de AKP açık ara kazanacak” fikri kazınıyor.

onunda algı yaratmaya dönük anket sonuçları bir bakıyorsunuz gerçek sonuçlara dönüşmüş. İktidar yandaşı anket şirketleri şimdi yeni bir oyun peşinde. AKP’nin oylarının erimeye yüz tuttuğunu, CHP’nin oy kaybetmediğini, İYİ Parti’nin ise hızla büyüdüğünü gören bu şirketler şimdi yeni bir yöntemle algı yaratmaya çalışıyor. Buna göre AKP oyları yerinde kalırken İYİ Parti yükseliyor. Ancak İYİ Parti, AKP’den hiç oy alamıyor. İYİ Parti artık barajı aşmayacağı çok belli olan MHP’den ve CHP’den oy alıyor gibi gösteriliyor. Amaç CHP’nin panikletilmesi ve AKP’den önce İYİ Parti’ye karşı mesafe koymasının sağlanmasıdır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR