AKP'den kıyak: Zafer Çağlayan’a koruma verildi, altına araç çekildi!

Gündem 2 Ocak 2018 18:24
Videoyu Aç AKP'den kıyak: Zafer Çağlayan’a koruma verildi, altına araç çekildi!
A
a

Ekonomi Bakanı Zeybekci, eski bakanlar Zafer Çağlayan ...

Koruma kararı verilen eski bakanların güvenliğini sağlayan polislere, en son görev yaptığı kurumdan koruma aracı tahsis ediliyor. Tamir ve bakımları devletçe karşılanan araçlara ayrıca yakıt imkanı sağlanıyor. Kimi bakanların makam otomobili olarak da kullandığı araç tahsisi bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşındı.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, eski bakanların hangilerine araç tahsis edildiğini, bu araçların markalarını ve sağlanan yakıt miktarını sordu.

'AYLIK 200 LİTRE YAKITLA SINIRLANDIRILDI'

Zeybekci verdiği yanıtta, "Eski Bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş'a birer adet 2013 model Reanult Fluence marka koruma aracı tahsis edilmiş olup, tahsis edilen araçlar aylık 200 litre dizel yakıt ile sınırlandırılmıştır" dedi.

Tanrıkulu, eski bakanlara araç tahsisi sorusunu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na da yöneltti. Eroğlu, "Bakanlığımda görev yapmış eski bakanlara araç tahsis edilmemiştir" yanıtını verdi.

1000
icon
Lokman Ates 4 Ocak 2018 17:22

Altına yatanları,' Zeybekci verdiği yanıtta, "Eski Bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş'a birer adet 2013 model Reanult Fluence marka koruma aracı tahsis edilmiş olup, tahsis edilen araçlar aylık 200 litre dizel yakıt ile sınırlandırılmıştır" dedi. ile mükafatlandır, Amerika Türkiye Cumhuriyeti devletini yargılayamaz deyi devleti kendine Kalkan Yap, yerlerse!...

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ