AKP'den Menzile yeni açılım: İzin almalarına gerek yok...

Gündem 20 Temmuz 2018 14:45
Videoyu Aç AKP'den Menzile yeni açılım: İzin almalarına gerek yok...
A
a

FETÖ'den ders almayan AKP'den Menzile yeni açılım: İzin almalarına gerek yok...

Menzil Tarikatı’na yakınlığıyla bilinen Beşir Derneği, İçişleri Bakanlığı’nın ilan ettiği “izin almadan yardım toplayabilen dernekler” listesinde yer aldı.

2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu’nun 6’ncı maddesi uyarınca kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflardan hangilerinin izin almadan yardım toplayabilecekleri, İçişleri Bakanlığının önerisi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenip ilan edildi. Bu doğrultuda, belirli nitelikleri taşıyan tüzel kişilerin izin almaksızın yardım toplayan kuruluşlardan sayılması sağlandı.

Yetkili kurulun konuyla ilgili kararı çerçevesinde Beşir Derneği de ‘İzin Almadan Yardım Toplama’ hakkını aldı. Beşir Derneği, Türkiye’deki 113 bin 229 faal dernek arasından sadece 22 tanesinin bulunduğu listeye girdi.

MENZİL TARİKATI’NIN 24 HAZİRAN İLANI

Menzil Tarikatı 24 Haziran seçimlerinde gazetelere ilan vererek tavrını açıklamıştı.

Gazetelere verilen ilanda, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Semerkand Vakfı, Genç-Kon imzalı ilanda Beşir Derneği de imzacılar arasındaydı.
 İlanda şu ifadeler yer almıştı:

"24 Haziran Genel seçimlerine giderken;

Bağımsızlığımızı tahakküm altına almaya çalışan her türlü ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel ve bürokratik prangalardan kurtulmuş, milli ve manevi değerlerini muhafaza eden ve geliştiren bölgesinde lider, ezilenlere umut ve dünya barışının teminatı olacak Büyük Türkiye'nin inşası en önemli hedeflerimizden biridir.

Yeni hükümet sisteminin söz konusu hedeflerimize ulaştıracağına devletin millet için var olduğu esası ile sadece seçkin ve imtiyazlı bir kesimi değil toplumun tamamını güvence altına alacağına vesayet sistemine son vereceğine, sözü ve kararı gerçek sahibi olan millete tevdi edeceğine inanmaktayız.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi duyururuz."

İşte o ilan:

1000
icon
Mehmet ay 20 Temmuz 2018 16:34

Yakinda bu tarikatde de buyuk bir darbe yersiniz. Sonrada KANDIRILDIK demeyin,, simdiden hatirlatalim

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ