AKP'den seçim için "ittifak" kararı

Gündem 6 Kasım 2017 12:26
Videoyu Aç AKP'den seçim için "ittifak" kararı
A
a

Erdoğan seçimlerde partiler arası ittifaka izin veren bir yasa değişikliğinin talimatını verdi...

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin iddiasına göre Erdoğan seçimlerde partiler arası ittifaka izin veren bir yasa değişikliğinin talimatını verdi.

"Çok önemli değişiklikler geliyor. Seçim barajı yüzde 7 ile 5 arasında gidip geliyor. Üzerinde durulan değişikliklerden biri de partilerin ittifak yapmalarının önünün açılması olacak"diyen Selvi şu ifadeleri kullandı:

"İttifaklar konusunda AB ülkelerindeki sistemin üzerinde duruluyor. Partiler seçimlere girmeden önce hangi partilerle ittifak yapacaklarını kamuoyuna deklare edebilecekler. Buna imkân sağlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyum yasalarında ittifaka imkân sağlayan bir düzenleme yapılmasını istediği söyleniyor. Bu durumda AK Parti, MHP ile ittifak yapabilecek. CHP’nin içinde HDP’nin de yer aldığı ‘Hayır Bloku’ ile ittifak yapabilmesi gibi. Bu hesaplar, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak ve yüzde 50 artı 1’i sağlama almak için yapılıyor."

1000
icon
CELAL KARATAŞ 6 Kasım 2017 12:44

EEEEYYYY AKP DEVLET BAHCELİYLE,HDP LE İTTİFAK YAPIN,CHP,İYİ PARTİ,SAADET PARTİSİ,DP,VE DİYER PARTİLERLE İTTİFAK YAPSINLAR,1 AY SONRA GENEL SEÇİMLERE GİRİLSİN VARMISINIZ,HORDU MEYDAN.....CELAL KARATAŞ

0 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ