AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi FETÖ'cümü?

Gündem 12 Haziran 2017 18:48
Videoyu Aç AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi FETÖ'cümü?
A
a

Fatih Tezcan ile AKP Genel Başkan yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı arasında FETÖ tartışması çıktı.

AKP İstanbul İl Kadın Kolu kurucu üyesi ve AKP Genel Başkan yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, AKP İstanbul tarafından düzenlenen iftarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "bedelli askerlik" meselesini sorunca tartışma konusu oldu. 

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Yazıcı, bedelli için Cumhurbaşkanı ile görüştüğünü söyleyerek "Cumhurbaşkanımızla tekrar konuştum, elçiye zeval olmaz dedim. İsteğinizi ve siteminizi ilettim. Cumhurbaşkanımız söz vermedim ama durumun farkındayım dedi. Binali Bey'le konuşalım değerlendirme yapalım gerekirse gündeme alırız dedi. Bunu böyle yazayım mı dedim, yaz dedi. Yani yok demedi." ifadelerini kullandı.


 

Yazıcı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la girdiği "bedelli diyaloğu" sosyal medyada çok sayıda paylaşım alırken, Fatih Tezcan ise durumu eleştirdi ve Yazıcı için "FETÖ'cü denildiği" iddiasını gündeme getirdi. 

Tezcan, bedelli askerlik tartışmalarının yeniden gündem olmasının ardından Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda şunları söyledi:

"KHK ve Damat krizlerinden sonra yeni operasyon: Bedelli Askerlik. Milletin bu işe isyan edeceği bilindiği halde Cumhurbaşkanı'na soruluyor. CB Erdoğan'a bedelli askerliği soran şahsı tanımıyorum ama çok yakından tanıyanlar düne kadar kendisi de sülalesi de Fetullahçıydı diyorlar. Tam da PKK'nın saldırılarını arttırdığı şehitlerin ardarda geldiği günlerde CB Erdoğan'a bedelli'yi sormak büyük cesaret değil ince hesap..."


 

SELMA YAZICI: "İSPATLAMAZSAN ŞEREFSİZSİN"

Tezcan'ın söz konusu iddialarına üzerine Yazıcı "Bedelli isteyen gençler sizi destekliyorum diye karşı tweet atanlar var, beni muhatap etmeden onları size havale ediyorum." dedi.


 

"EŞİNİ DE YARIN DAVA EDİYORUM"

Tezcan ise, yaşanan tartışma üzerine Hayati Yazıcı'nın "Paralel devlet yok" açıklamasını hatırlatarak "'Paralel Yok!' diyen kocasını Bakan yapmadı diye CB Erdoğan'a saldıran, makam verilince twit silen kadın, bana iftira atmış çok mu? 17-25 Aralık'tan sonra "Paralel devlet yok" diyerek Erdoğan'ı yalnız bırakan Hayati Yazıcı ile mahkemeliğiz. Eşini de yarın dava ediyorum." dedi. 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR