AKP il teşkilatında deprem: Ses kaydıyla kumpas kurdular

Gündem 3 Ocak 2019 14:39
Videoyu Aç AKP il teşkilatında deprem: Ses kaydıyla kumpas kurdular
A
a

AKP il teşkilatında deprem: Ses kaydıyla kumpas kurdular

Yerel seçimlerde aday olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılan AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, kendisine ses kaydı ile kumpas kurulduğunu söyleyerek, görevinden istifa etti.

AKP Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, belediye başkan adayının açıklanması aşamasında istifa dilekçesini AKP Genel Merkezi'ne vermiş, ancak kendisinden görevine devam etmesi istenmişti. Kendisine ses kaydı yöntemiyle komplo kurulduğunu iddia eden Karadağ'ın istifası, genel merkez tarafından kabul edildi.

HUKUK MÜCADELESİNİ BAŞLATTI

Karadağ, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Çorum belediye başkanlığı aday belirleme sürecinde kendisine kurulan kumpaslarla mücadele ettiğini' ifade ederek, konuyla ilgili hukuki yollara başvurduğunu söyledi.

ADİL BİR SÜREÇ İÇİN İSTİFA ETTİ

Karadağ, adil bir hukuki süreç yaşanabilmesi için ve bu süreçte il başkanı olarak görevde bulunmasının etik olmayacağını düşünerek AKP Genel Merkezi'ne sözlü ve yazılı olarak istifasını sunduğunu söyledi.

SES KAYDI İDDİASI

Mehmet Karadağ, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Çorum belediye başkanlığına aday adayı olmuştu. Aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan Karadağ'ın bir 'ses kaydı' olduğu ve bu yüzden genel merkez tarafından aday gösterilmekten son anda vazgeçildiği iddia edilmişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ