AKP ile MHP birbirine girdi... Böyle yuhaladılar

Gündem 10 Mayıs 2018 11:45
Videoyu Aç AKP ile MHP birbirine girdi... Böyle yuhaladılar
A
a

AKP ile MHP o şehirde birbirine girdi... Böyle yuhaladılar..İşte ayrıntılar;

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin MHP’li Başkanı Cengiz Ergün, katıldığı bir televizyon programında “ittifak yukarıda var, tabanda ittifak yok” ifadelerini kullanmıştı.

Manisa’da yerel siyaset noktasında yaşanan sıkıntılara değinen Cengiz Ergün, “Cumhurbaşkanımız ve MHP Genel Başkanımız tam ittifak halinde iken Manisa’da bunun yolu açılmıyor. Neden, MHP bir daha burada seçim almasın. Ak Parti İl Başkanı açık ve net bir şekilde ‘içimize sindiremiyoruz’ dedi. Bakın içimize sindiremiyoruz, anahtarı istiyoruz, bu söylemlerle devam edilecekse ben de kılıçları çeker, vatandaşımıza açıkça anlatırım. Bütün Manisalılar bilsin; 15 aydır borçlanma yetkisi bekliyoruz. Nasıl bir ittifak bu?” demişti.

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI KARIŞTI

Gazete Baykuş’tan Murat Türk’ün haberine göre; dün yapılan Manisa Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı öncesi AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Cengiz Ergün ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada meclisteki sorunlu maddelerle ilgili tam mutabakata varıldığı belirtildi.

Konu ile ilgili konuşan AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamanın aksine tam mutabakata varılmadığını, borçlanma talebine kısmen evet diyeceklerini belirtti.

AKP’LİLERE MASALARA VURDU, MHP’LİLER YUHALADI
AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, yaptıkları görüşmede Cengiz Ergün’ün yatırımlar konusunda yaşadıkları sıkıntıları kendisine aktardığını belirtti. Manisa’nın menfaatine olacak tüm konularda destek vereceklerini ifade eden Mersinli, olaylı meclis toplantısı sonrası MHP grubunun yuhalama görüntülerini esefle kınadığını, bu konudaki rahatsızlığını Cengiz Ergün’e ilettiğini ifade etti.

Belediye Meclis Toplantısına ait görüntülerde AKP’li sıralar masaları yumruklayarak MHP’li Ergün’ü protesto ediyor. MHP’liler ise toplantı çıkışı AKP’lileri yuhalıyor.

İşte o görüntüler:

1000
icon
mete türk 10 Mayıs 2018 12:06

daha bu reklamlar seçimden sonra çekilir kılıçlar

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ