AKP karıştı: AKP'li Belediye Akpınar ve Gezen'in heykellerini dikti!

Gündem 29 Aralık 2018 00:09
Videoyu Aç AKP karıştı: AKP'li Belediye Akpınar ve Gezen'in heykellerini dikti!
A
a

AKP karıştı: AKP'li Belediye Usta oyuncular Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in heykellerini dikti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve tehdit ettikleri gerekçeleri ile haklarında soruşturma başlatılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in AKPli belediye tarafından heykellerinin dikildiği ortaya çıktı.

Usta oyuncu Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ikilisinin Konya'nın Akşehir İlçesi’nde heykellerinin dikildiği öğrenildi.

İlçe sakinleri durumu CİMER’e bildirdi ve şikayetçi oldu. Vatandaşlar yaşanan son olaylardan sonra heykellerin kaldırılmasını talep etti. AKPli Akşehir Belediyesi'nin vatandaşların tepkilerine karşı sessiz kalması dikkat çekti.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in heykellerinin Konya’nın Akşehir İlçesi’nde bulunan Gülmece Parkı'na eski belediye başkanı tarafından dikildiği belirtildi.

NELER YAŞANMIŞTI?

Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programına konuk olan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ve tehditte bulundukları gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadeleri alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan iki sanatçıya yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir karakolda imza atma cezası verilmişti.

İşte AKPli belediye tarafından Gülmece Parkı’na dikilen o heykeller:


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ