AKP kulislerinden çok konuşulacak iddia: "İdam" rafa kaldırıldı

Gündem 23 Mayıs 2017 18:24
Videoyu Aç AKP kulislerinden çok konuşulacak iddia: "İdam" rafa kaldırıldı
A
a

AKP'li üst düzey yöneticilerinin Bahçeli’ye, “Önümüzde uyum yasaları var. Meclis’te yoğun bir gündem var. İdam tartışmalarını bir süre ertelesek” şeklinde mesaj iletildiği iddia edildi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “bir an önce idamı  getirelim geç kalmayalım” çağrıları AKP'de karşılık bulmadı. AKP'de Bahçeli’nin çağrısı için, “Bizi köşeye sıkıştırıyor. Gündemimizde uyum yasaları var” yorumları yapılıyor.

ANKA’dan Besti Karalar'ın edindiği bilgilere göre; geçen hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “idam” çağrısı partide sıkıntı yarattı. Kulislerde, AKP'li üst düzey yöneticilerinin Bahçeli’ye, “Önümüzde uyum yasaları var. Meclis’te yoğun bir gündem var. İdam tartışmalarını bir süre ertelesek” şeklinde mesaj iletildiği iddia edildi. Ancak, Bahçeli’nin bu mesaja nasıl karşılık verdiği ise belirtilmiyor.

ERDOĞAN YANIT VERMEDİ

Öte yandan, AKP'nin 3. Olağanüstü Kongresi’nde, partililerin, “idam istiyoruz” şeklindeki üst üste sloganlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanıt vermemesi, “Bahçeli’ye mesaj gittiği ve idam tartışmalarının rafa kalktığı” şeklindeki iddiaların doğru olduğu yorumları da yapıldı. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ