AKP’li adaydan AKP’lilere: “İhaleciler, hırsızlar”

Gündem 23 Şubat 2019 19:26
Videoyu Aç AKP’li adaydan AKP’lilere: “İhaleciler, hırsızlar”
A
a

AKP’li belediye başkan adayı vatandaşlardan oy isterken, kendisini istemeyen AKP’lileri eleştirdi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Van’ın Gevaş ilçesinde, AKP’den Sinan Hakan belediye başkanı seçilmişti.

Sinan Hakan, 31 Mart seçimleri öncesinde de Türkiye genelinde partisinden aday adaylığı için ilk başvuruyu yapan isim olmuştu. Ancak, AKP Genel Merkezi, önümüzdeki yerel seçimler için Murat Sezer’i aday olarak açıkladı.

“BU SEFER, HİZMETE, PROJEYE, İSTİHDAMA OY VERİN”

Sahadaki seçim çalışmalarını sürdüren AKP’li Murat Sezer’in, Gevaş’ın Hasbey Köyü’nde vatandaşlardan oy isterken yaptığı konuşmada sarf ettiği sözler ise oldukça ilginçti. Sezer, zaten AKP’li bir belediyenin elinde olan Gevaş için, “Hasbey, geleceğini mi seçecek, projeyi mi seçecek, yoksa projesiz bir geleceği mi seçecek. Bu, bunun seçimidir. Hasbey halkının bu sefer hizmete, projeye, gençliğin geleceği için istihdama, sorunlara çözüm bulabilecek bir kimseye oy vereceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“KENDİLERİNE GİDEN HORTUMUN KESİLECEĞİNİN FARKINDALAR”

İki aydır, aday olduğu günden bu yana Gevaş’ta kendisine birtakım saldırılar yapıldığını iddia eden Sezer şunları söyledi: “Bana kimler saldırıyor biliyor musunuz? Gevaş’ın yağlı ve ballı kesimi, zenginleri, ihaleciler, hırsızlık yapan bir çete bana saldırıyor. Çünkü biz belediye başkanı seçildiğimiz zaman, onlara giden hortumun kesileceğinin çok iyi farkındalar. Bu nedenle Murat Sezer belediye başkanı olmasın diye dört bir yandan kulis yapıyorlar.”

İŞTE O ANLAR:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ