AKP'li akademisyen: Hz. Nuh, oğlu ile cep telefonuyla görüştü

Gündem 5 Ocak 2018 18:49
Videoyu Aç AKP'li akademisyen: Hz. Nuh, oğlu ile cep telefonuyla görüştü
A
a

TRT'ye çıkan akademisyen: Hz. Nuh, oğlu ile cep telefonuyla görüştü

AKP'nin kanalı TRT’de yayınlanan Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında ilginç sözler sarf edildi.

Programlarında İslamcı gerici isimleri ağırlamalarıyla bilinen, belgesel adı altında skandallara imza atan ve "AKP'nin sesi" gibi çalışan TRT'deki programa, İbn Haldun Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ömer Faruk Harman ve İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi'nden Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek katıldı. 

Programda "Nuh tufanı" üzerine ilginç sözleriyle alay konusu olan Yavuz Örnek, Nuh peygamberin bulunduğu zamanda günümüzden çok daha ileri seviyede teknoloji olduğunu ve bir bilim adamı olarak bunları ispatlayabileceğini iddia etti.

OĞLUNU CEP TELEFONU İLE ARADI

Dr. Yavuz Örnek, konuşmasında Nuh Tufanı esnasında Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü savundu. Örnek ayrıca 10 bin yıl önce o dönemde Hz. Nuh’un 400 metrelik dalgalara dayanan çelik levhalardan yapılmış bir gemi inşa ettiğini ve bu geminin nükleer enerji kullandığını söyledi. İddialarının hep bilimsel kanıtlara dayandığını belirten Örnek soru üzerine bunları açıklamakta zorluk çekti.

Dr. Yavuz Örnek ayrıca Nuh’un oğlunun uçan bir cisim kullandığını, Hz. İsa’nın 2000 yıl önce değil 2 bin 300 yıl önce doğduğunu, Nuh Tufanının bölgesel değil tüm dünyada gerçekleştiğini, gemiye canlı hayvan alınmadığı, Hz. Nuh’un döllenmiş bir dişi bir erkek yumurta sipariş ettiğini ve siparişlerin o dönemde Amerika’dan, Fransa’dan Hz. Nuh’a yollandığını belirtti. Yavuz Örnek'in çok iddialı konuşması üzerine Pelin Çift ve Prof.Dr. Ömer Faruk Harman oldukça şaşırdı. Pelin Çift’in düzeltme çalışmalarını da "ben bilim adamıyım bilim adına konuşuyorum" diye engelledi.

"GEMİDEN GÜVERCİN DEĞİL İNSANSIZ HAVA ARACI YOLLANDI"

Dr. Yavuz Örnek, Nuh tufanı sonrasında da gemiden güvercin yollanmadığını, uçan bir insansız hava aracı İHA yollandığını söyleyince Pelin Çift dayanamayarak "Hocam bunun bilimsel ispatı var mı? diye sordu. Dr. Yavuz Örnek “Efendim ileri teknoloji varken niye güvercin yollasınlar” diye cevap verdi.

işte o anlar;

1000
icon
Bilgin Katmerli 23 Ocak 2019 20:10

Hazreti Nuhu cep telefonu Ile konusturan, Hz. Nuh drone'lar Ile ucuyordu diyen akademisyen degil mi bu??? Calinti sorularla yurt disina egitime gidenlerin foyasi boyle ortaya cikar!!!! Allah bunu rezil rusva etti!!!! Baskalarinin hakkini yemek neymis anlasin!!!!!

0 4 Cevap Yaz
halil 6 Ocak 2018 18:06

Bunlar yobaz ve bunlara reklam imkanını verenlerde en az bu deliler kadar bilim ve din düşmanı.Onlar kendini akıllı zannedenlerden çok daha şeytan ve insanların aklını karıştırıp siyasi güçü ele geçirme hesabının peşinde..

0 4 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ