AKP'li başkan adayı daha seçim olmadan yolsuzluk sandalyesine oturdu

Gündem 6 Şubat 2019 22:38
Videoyu Aç AKP'li başkan adayı daha seçim olmadan yolsuzluk sandalyesine oturdu
A
a

AKP'li Çorum belediye başkan adayı daha seçim olmadan yolsuzluk sandalyesine oturdu

AKP’nin Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın’ın “kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık”, “resmi belgede sahtecilik”, “gerçeğe aykırı belge düzenleme” suçlarından Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı ortaya çıktı.

Odatv’nin edindiği bilgiye göre, davacı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü. Savcılık mütalaasına göre, AKP’nin adayı Halil İbrahim Aşgın’ın, hazırlanan sahte evrakları kuruma fatura edip kamu kurumunu zarara uğrattığı iddia ediliyor.

AKP’li Aşgın’ın avukatı Fatih Maden, iddialara yönelik; “İstihdam garantili kurslardan, müvekkilim, İŞKUR’dan kurs düzenlemesi almış, bu işleri başarıyla gerçekleştirmiş ve kendisine teşekkür de edilmiştir. Daha sonra mevzuat eksikliklerinden kaynaklı sorunlar nedeniyle inceleme yapılmış, 2014 yılındaki müfettiş incelemesi sonucu iş bu aşamaya gelmiştir. Eksikliklerin temeli daha çok usule yöneliktir” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Aynı zamanda Ensar Vakfı Çorum Şubesi eski başkanı da olan Halil İbrahim Aşgın, 12 Şubat’ta tekrar hakim karşısına çıkacak.

1000
icon
Lokman Ates 6 Şubat 2019 23:23

"Eksiklik temeli daha çok usule yönelktir" ise daha esas payı da eksik değilmiş, demek!...

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR