AKP'li başkan terörist katillere böyle sahip çıktı

Gündem 28 Şubat 2019 23:52
Videoyu Aç AKP'li başkan terörist katillere böyle sahip çıktı
A
a

AKP'li gerici, irticacı başkan terörist katillere böyle sahip çıktı...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve yeniden AKP’den aday gösterilen Alinur Aktaş, dün İnegöl’deki konuşmasında skandal ifadeler kullandı. Alinur Aktaş konuşmasında, “Arkadaş hangi caddeye, hangi kültür merkezine bir tane Allah dostu, bir tane padişahın ismini verdin. Nerede bu devlete ve bayrağa savaş açmış; Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Nazım Hikmet…Nerede dinle Diyanetle problemi olan insan varsa onların ismini verdin” dedi.

Dünyaca ünlü şairimiz Nâzım Hikmet, Fethullahçı Terör Örgütü’nün hedefi olan Türkan Saylan, teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden usta gazeteci Uğur Mumcu ve akademisyen Bahriye Üçok için, “devlete ve bayrağa savaş açmış” ifadelerini kullanan AKP’li Başkan Alinur Aktaş’ın sözlerine tepki yağdı. Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu da sosyal medya hesabından, "Uğur Mumcu'yu katleden zihniyet konuşuyor" ifadeleriyle, AKP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş'a yanıt verdi. Uğur Mumcu'nun oğlu Özgür Mumcu da, sosyal medya hesabından tepkisini dile getirerek, "Kendi kirli ilişkilerinin üzerini örtmek ve en tepeden gelen talimatla milleti bölmek için katledilen, zulme uğrayan aydınlara hakaret eden bu zavallıya Bursa halkının sandıkta gereken cevabı vermesini dilerim" dedi.
FETÖ’nün hedefi haline gelen ve teröristlerce katledilen Türk aydınlarının isimlerinin çeşitli merkezlere verilmesinden AKP’li Başkan Alinur Aktaş’ın rahatsız olması anlaşılamadı. FETÖ’nün Türkiye devletine düşman olduğu başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP’liler tarafından da sık sık tekrarlanırken, AKP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş, FETÖ’ye karşı mücadele eden Türkan Saylan’a “devlete ve bayrağa savaş açmış” dedi.

Daha sonra yapılan yargılamalarla Uğur Mumcu ve Bahriye Üçok’un da Türkiye düşmanı teröristlerce katledildiği ortaya çıkmıştı.

İŞTE O SKANDAL KONUŞMA:
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ