AKP'li Başkandan skandal açıklamalar: 'Kadınları haber yapanları kınıyorum'

Gündem 9 Mart 2018 11:28
Videoyu Aç AKP'li Başkandan skandal açıklamalar: 'Kadınları haber yapanları kınıyorum'
A
a

AKP'li Başkandan skandal açıklamalar: 'Ezilen kadınları haber yapanları kınıyorum'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından Florya Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen "Kadınlar Günü" etkinliğinde konuşan AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü kadınların gördüğü şiddeti, tacizi haber yapanları skandal bir şekilde kınadı,"Son günlerde özellikle kadın problemlerini konuşurken sürekli şiddeti, ezilmiş kadınları gündeme getirenleri esefle kınıyorum. Bizim kültürümüzde kadına el kalkmaz. Bu bizde yaşanan bir şey değil" dedi.

Döğücü "Bizim iktidarımızda kadına şiddetin, kadın ve töre cinayetlerinin çoğaldığını iddia edenler, o gelişmiş dedikleri ülkelerin istatistiklerine de baksınlar. Amerika'da, Avrupa'da acaba yılda kaç tane kadın ölüyor? Kaç tane kadın şiddet görüyor?" diye konuştu.

“KADINLA ŞİDDETİ BİR ARADA KULLANMAYALIM”

AKP’li Şeyma Döğücü, "Aslında biz son senelerde, 15-20 yıldır Kadınlar Günü'nü kutluyor olmakla beraber, kadim memleketimizin kadim kültüründe kadın her zaman baş tacı olmuştur. Bizim Hz. Hatice'lerimiz var. Eşine anında destek olan, inanan, iman eden muhteşem bir örneğimiz var. Bizim Hz. Fatma'larımız, Hz. Ayşe'lerimiz var. Son günlerde özellikle kadınların, kadın problemlerini konuşurken sürekli şiddeti gündeme getiren, sürekli ezilmiş kadınları gündeme getirenleri buradan esefle kınıyorum. Bizim kültürümüzde kadına el kalkmaz. Bu bizde yaşanan bir şey değil. Kadınla şiddeti bir arada kullanmayalım. Çocuklarımızın zihninde bir ön yargı oluşturmayalım. Kadınlarımızı olumlu yönleriyle tanımlayalım, olumlu yönleriyle tanımlayalım. Bu oyunlara gelmeyelim" dedi.

1000
icon
ismail 10 Mart 2018 11:52

bu kadına yorum yapmaya değmez çümki bu kadın kolları başkanıymış hayır sahibinin sesi kadın

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ