AKP’li Belediye Başkanı, belediyenin makam aracını oğluna tahsis etti!

Gündem 3 Ekim 2018 09:25
Videoyu Aç AKP’li Belediye Başkanı, belediyenin makam aracını oğluna tahsis etti!
A
a

AKP’li Arnavutköy Belediye Başkanı, belediyenin makam aracını oğluna tahsis etti!

AKP’li ilçe belediyelerinden Arnavutköy’de bir skandal, tesadüfen rutin trafik uygulamasında ortaya çıktı. Trafik polislerinin kırmızı ışıkta geçen Mercedes Vito marka lüks aracı durdurarak 235 TL ceza yazması ile ortaya çıkan AKP’li belediyedeki yolsuzluk vakası gün yüzüne çıktı.

Gazete Damga’da yer alan habere göre; piyasa değeri 400 bin ila 500 bin TL arasında değişen Mercedes Vito marka aracı, aylık kirası belediye bütçesinden ödenmek şartıyla makam aracı olarak kendisine tahsis eden Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, aynı aracı oğlunun da ortaklaşa kullanmasına izin verdi.

Aylık kirası 10 bin TL civarında seyreden 34 YC 7902 plakalı makam aracını aile fertlerinin altına çekmekte sakınca görmeyen AKP’li Belediye Başkanı Baltacı, yakıtı belediyeden karşılanan lüks makam aracını oğlu Ali Ömer Baltacı tarafından kullanılmasına yeşil ışık yakınca, başı, kırmızı ışık ihlaliyle yandı.

‘9 MİLYON 582 BİN 630 TL MUKABİLİNDE SÖZLEŞME İMZALANMIŞ’
Belediye başkanı babasından lüks makam aracının anahtarını alan Ali Ömer Baltacı, 2018 yılının Temmuz ayında seyir halindeyken kırmızı ışık ihlali yaptı. Trafik kontrolü uygulaması gerçekleştiren polis memurlarının “Dur” ihtarıyla karşılaşan oğul Baltacı, aracın bir şirkete ait olduğunu beyan edince, 235 TL’lik kırmızı ışık ihlal cezası da kendi adına kesildi.

Tescil belgesi kaydına göre Tek-Art Viltur adlı şirketin sahibi olduğu lüks araç, Arnavutköy Belediyesi’nin 29 aylık süre için kiralama hizmet alım ihalesinde yer alan listedeki araçlardan birisiydi. Araç sahibi firma, 9 milyon 582 bin 630 TL mukabilinde belediye ile sözleşme imzalamış, belediye hizmet aracı olarak temin ettiği araçlar içerisinden en gözdesini de Başkan Ahmet Haşim Baltacı’nın kişisel emrine makam aracı olarak vermişti.

Skandallar serisi bununla da sınırlı kalmadı. Başkanın oğlu Ali Ömer Baltacı, durması gereken kırmızı ışıktan geçtiğinden dolayı yediği trafik cezasından babasına bahsetmediği gibi, ceza tutarını da olayın üzerinden iki ay geçmesine rağmen ödemedi. Belediyenin kiralık aracı konumundaki makam otomobili üzerinde borç olarak gözüken meblağın Başkan Haşim Baltacı veya oğlu tarafından ödenip ödenmeyeceği ise belirsizliğini korumaya devam ediyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ