AKP'li imamlara şok: Artık...

Gündem 13 Aralık 2017 20:03
Videoyu Aç AKP'li imamlara şok: Artık...
A
a

Anayasa Mahkemesi'nden 'imam' kararı

Anayasa Mahkemesi imamların siyasi faaliyette bulunamayacağına karar verdi. Mahkeme, Diyanet personeline siyaset yasağı ile ilgili maddenin iptal istemini oybirliği ile reddetti.

Anayasa Mahkemesi'nin aldığı karara göre imamlar, müftüler ve tüm diyanet personeli siyasi faaliyette bulunamayacak, herhangi bir partiyi övemeyecek, eleştiremeyecek.

1965 tarihinde çıkarılan bu yasa maddesi, geçerli olmaya devam edecek.

Habertürk’ün haberine göre, daha önce Eskişehir 2. İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuş, ilgili maddenin iptalini istemişti. Anayasa Yüksek Mahkeme'si, iptal başvurusu inceledikten sonra talebi reddetti ve Diyanet personeline siyaset yapma yasağının anayasaya uygun olduğuna karar verdi.

Bu kararla Diyanet İşleri Başkanlığı personel yasasının 25. maddesi değişmezken, Diyanet personelinin siyasi faaliyette bulunmasını, herhangi bir partiyi övmesini ve eleştirmesini yasaklanmış oldu. Bu eylemlerde bulunan kişiler hakkında soruşturma açılmasını veya meslekten atılmasını öngörüyor.

1000
icon
konyalı 14 Aralık 2017 21:47

cami saiyaset aracı kurumu değilinançlı kişilerin ibadet edeceği bir kağalı alandır burayı siyaset alanı yapan şerefsiz soysuz köpekler haddinizi bilin artık

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ