AKP'li isim: "Devlet gece tecavüze uğrar sabah bakire olarak kalkar"

Gündem 25 Eylül 2018 22:52
Videoyu Aç AKP'li isim: "Devlet gece tecavüze uğrar sabah bakire olarak kalkar"
A
a

AKP'li isimden ilginç sözler: "Devlet gece tecavüze uğrar sabah bakire olarak kalkar"

AKP eski Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, hükümete yakınlığıyla bilinen Süper Haber’den Hülya Okur’a röportaj verdi.

Röportajında “Ergenekon, Balyoz birileri beraat etti diye orada hiçbir şey olmadı değil, orada bir şeyler de oldu” diyen Özdağ “Yani Ergenekon'un gerçekliği de mi vardı?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Vardı tabi. Kalkıp bir rektör, ‘Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı diyemeyiz, %99 oy alsanız dahi size Cumhurbaşkanı demeyeceğiz’ dedi. Sayın Hayrünnisa Gül neden başörtülü olarak Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne çıkamadı? Bunlarla ilgili şeyler de vardı. Sayın Erdoğan'dan ve AK Parti iktidarından rahatsız olanlar da vardı. Bülent Arınç’ı ziyaret eden 4 kuvvet komutanı ve Genelkurmay Başkanı kaç dakika içeride durdu: 30 saniye, kahve bile içmediler, bunların hepsi bir mesajdı. Bundan böyle devleti ele geçirmek isteyen adına; dernek, vakıf, cemaat ne derseniz deyin herkese bir derstir bu.”

“GECE HER TÜRLÜ SALDIRIYA UĞRAR, TECAVÜZE DE UĞRAR, SABAH BAKİRE OLARAK KALKAR”

Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Devlet ele geçmez. Devlet, 18 yaşındadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 95 yıllıktır, Türkiye devleti Anadolu topraklarında 1000 yıl Orta Asya'da 3000 yıllık bir devlettir. Gece her türlü saldırıya uğrar, tecavüze de uğrar, sabah bakire olarak kalkar. Ve hesabını da görür. Bundan böyle askerler darbe yapmak isterlerse Kenan Evren ve arkadaşlarından ders çıkarsınlar. Askerler içerisinde lokal olarak ister içeriden ister dışarıdan yapmak isteyenler varsa 15 Temmuz'da yargılananlardan ders çıkarsınlar. Biz demokrasiyi ne kadar içselleştirmek devlet o kadar az saldırıya uğrar. 81 milyonun ne kadarı “bu devlet bizim devletimiz” derse o devlette huzur olur. Bu millete ‘bu devlet benim’ dedirteceğiz. Bunun yolu da; Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak, hukuku adaletle buluşturmak, devleti liyakat ve ehliyet esasları üzerine bina etmek.”
“İTTİFAK YAPMAYA GEREK YOK, YARIŞMAK GEREKİR”

Adı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olarak da geçen Özdağ, MHP ile yerel seçimlerde yapılacak ittifak için şu görüşlerini aktardı:

“Belediyelerde, MHP ve AK Parti dışında kazanma şansı olmayan yerde ittifak yapmaya gerek yok, yarışmak gerekir. MHP ve AK Parti'nin siyasi nezaket içerisinde yarışması lazım. Geri kalan kısımlar ile ilgili değerlendirme ise sayın genel başkanlar mutlaka yaparlar. Belediye meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, il başkanlıkları var, bu nedenle bunun zorluklarını da görmek gerekir. Ben Manisa'da böyle bir ittifak olacağını zannetmiyorum. MHP ile AK Parti'nin adayları yarışırlar. Kim kazanırsa o devam eder. Zaten burada en belirleyici unsur halk olacak. İyi adaylarla çıktığınız sürece halk onu destekler. Bu medeniyetin çok güzel bir özelliği var, çok büyük bir ön görüye sahip, 1000 yıllık bir kültürü var. Bu konuda belirleyici olan halktır.”

“HAVALİMANININ ADI ‘ATATÜRK’ KALSIN”

3. Havalimanının adıyla ilgili düşüncelerini aktaran Özdağ şunları kaydetti:

“29 Ekim olmazda 29 Kasım olur. Bundan bir siyasi rant devşirmeye kalmasınlar. Mümkünse Sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşları da bu açılışa davetli olsalar da olmasalar da gelsinler. Bütün siyasi partiler gelsinler. Hepimizin gururu, dünyanın en büyük havalimanlarından bir tanesini yapıyoruz. Adı Atatürk de olabilir, Fatih Sultan Mehmet de olabilir. Ben Atatürk olarak kalsın diye düşünüyorum. Kötü bir Atatürk Havalimanı vardı o havalimanı ortadan kaldırılıyor, orası millet bahçesi oluyor, tekrar bir isim aramaya gerek yok, Atatürk olarak kalsın çünkü Fatih bizim, Atatürk bizim. Fatih Sultan Mehmet Han'ın çok ciddi yerlerde isimleri var, vermeye de devam ederiz, nükleer santraller yapılıyor. O nedenle yine Atatürk olarak kalmasına fayda mülahaza ediyorum.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ