AKP'li isim ve okul müdürü Atatürk'e hakarette yarıştı!

Gündem 13 Kasım 2019 19:09
Videoyu Aç AKP'li isim ve okul müdürü Atatürk'e hakarette yarıştı!
A
a

Yobazların yarışı böyle olur: AKP'li isim ve okul müdürü Atatürk'e hakarette yarıştı!

10 Kasım’da Türkiye, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle anarken, Milli Eğitim Bakanlığında çalışan bazı kişiler, Atatürk’ün anılmasından rahatsızlık duydu. Bir Anadolu Lisesin’de müdür olarak görev yapan İlhami Koçkan’ın sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı.

Sosyal medya hesaplarından Atatürk’e ve Atatürkçülere aleni hakaret eden isimlerden birisi bir okulda müdür diğeri ise Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünde memur!

İstanbul Arnavutköy’de bulunan Şehit Selçuk Gürdal Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Koçkan, sosyal medya hesabından “Yarın 10 Kasım! Dolayısıyla! Allah tez vakitte sevenleri birbine kavuştursun inşallah” ifadeleriyle paylaşımda bulundu.
Atatürk’ün milli mücadele döneminde bir şey yapmadığını, “Afyon’a bile Meclisin zoruyla” gittiğini ileri süren Koçkan, Atatürkçülere aleni hakaretlerde bulundu.

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğünde memur olan Halil Yılmaz ise, 10 Kasım’da şu paylaşımı yaptı:

“90 senede bir putu yıkamayan bir millet, 23 senede 360 putu yıkan bir peygamberin davasını asla anlayamaz.”


AKP'Lİ İSİM MÜDÜRLE YARIŞTI!

Cumhuriyetin Kurucu Mustafa Kemal Atatürk'ü sosyal medya hesabı üzerinden hedef alan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, "O paylaşımlar bana aittir ama sosyal medyada dolaşan paylaşımlardır. Atatürk düşmanı değilim. Sömürücülerin düşmanıyım" ifadelerini kullanarak paylaşımlarını savundu.


Uzunlar, "Arapçayı kaldırdın, hilafeti kaldırdın, medreseleri  kapattın, sarıkları yasakladın, alimleri astırdın, bu  yüzden bugün Fatihalarla değil, kornalarla anılan tek kişisin" şeklindeki skandal sözlerinin ardından  "Mustafa Kemal Türk değil ki, Atatürk olsun" şeklinde bir alıntıyı da paylaşarak, kılık kıyafet devrimindeki fötrü resminin altına ise 'Yahudi şapkası benzetmesini' yaptı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ