AKP'li isimden Cumhur İttifakı'nı çatlatacak sözler: "Bahçeli'nin ağzını kapatabilirseniz..."

Gündem 5 Şubat 2019 18:25
Videoyu Aç AKP'li isimden Cumhur İttifakı'nı çatlatacak sözler: "Bahçeli'nin ağzını kapatabilirseniz..."
A
a

AKP'li isim Etyen Mahçupyan'dan Cumhur İttifakı'nı çatlatacak sözler: "Bahçeli'nin ağzını kapatabilirseniz..."

Milli Görüş’ün kanalı TV5’te, gazeteci Ahu Özyurt ile birlikte “Yüz Yüze” programını yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanlığı yapmış Etyen Mahçupyan, “Cumhur İttifakı”nın ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi.

Bir dönem FETÖ'nün kapatılan Zaman gazetesinde yazan Etyen Mahçupyan, “Eğer Bahçeli'nin ağzını kapatabilirseniz, hiç konuşmazsa belki sorun yok” diyerek şöyle devam etti:

“Bahçeli şunu biliyor, IMF karşıtı bir söylem geliştirdikçe oy çalacak AK Parti'den...”

Etyen Mahçupyan, Devlet Bahçeli’nin söylemleri nedeniyle AKP’nin ülkeyi doğru yönetemediğini de iddia etti.
"Türkiye'nin IMF ile doğrudan bir anlaşma yapacağını sanmıyorum çünkü şu anki iktidarın naturasına ters. MHP ile işbirliği yapacaksınız, zorunlu olduğu için IMF ile anlaşacaksınız. Eğer Bahçeli'nin ağzını kapatabilirseniz, hiç konuşmazsa belki sorun yok. Ama Bahçeli şunu biliyor, IMF karşıtı bir söylem geliştirdikçe oy çalacak AK Parti'den. Yani MHP, Bahçeli hiç elini soğuk sudan sıcak suya sokmadan, sadece kendi milliyetçi ideolojisi üzerinden olması gerekenleri çok da sert ve katı şekilde söyleyerek, AK Parti'nin bir anlamda doğru yönetememesini de sağlıyor.

AK Parti IMF ile görüşmek istiyor ama siyasi açıdan negatif olacağından da ürküyor. O yüzden de böyle çapraşık bir ilişki var. Başka seçenek olmadığı için ve CHP'nin de kazanmasını istemediği için kerhen de olsa AK Parti'ye oy veren bir kitle var. Onlar tüm bu olaylardan dolayı, kafaları karışarak çekilebilirler, sandığa gitmeyebilirler. Onlar için MHP ile AK Parti arasındaki uyum önemli. Bahçeli  kadar sert ki uyum AK Parti'nin MHP'ye uyması şekline dönüyor.”

Etyen Mahçupyan’ın programdaki o sözleri şöyle:

1000
icon
Lokman Ateş 5 Şubat 2019 22:33

Carii giderleri karşılamak bor almak zorunda bulun iktidar ülke yönetemez. Borçlanmak yeri bir an önce istifa etsin etsinler!...

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ