AKP'li Sarı: 'Dolar yüksek değil' dedi! Herkesi isyan ettirdi...

Ekonomi 22 Mayıs 2018 13:12
Videoyu Aç AKP'li Sarı: 'Dolar yüksek değil' dedi! Herkesi isyan ettirdi...
A
a

AKP'li Mehmet Sarı: 'Dolar yüksek değil' dedi! Herkesi isyan ettirdi...

Tartışma programlarına AKP kadrosundan konuk olarak çıkan avukat Mehmet Sarı, Tarafsız Bölge’de ilginç bir dolar analizine imza attı.

24 Haziran seçimlerinin tartışıldığı programda “Bunu aslında ekonomistler daha iyi bilir” diye söze giren Sarı “Türkiye’deki reel dolar kuru 4.58 değil. Şöyle bir durum var. İngiltere’den bazı fonların 4.25, 4.30 üzerinden tayin edildiğini biliyoruz. Uzmanı yok burada ama konuşulan meselenin özeti burada düğümleniyor. Ekonomik veriler bunlar değil. Gerçeklikle ilgisi olmayan kurlarla toplum yüzleşmek durumunda kalıyor.” yorumunda bulundu.

Bu ilginç yoruma sunucu Ahmet Hakan da Sarı’nın sözlerini yarıda keserek “Bizi dinleyen insanlar sonuçta ‘Bu kuru kabul etmiyoruz, gerçekçi değil” gibi ne dersen de. Sonuçta gidiyorsun döviz bürosuna gerçeği görüyorsun.” diye yanıt verdi.

BAKAN ZEYBEKCİ 'KABUL ETMİYORUM' DEMİŞTİ

Sarı’nın bu analizi,  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin  geçtiğimiz hafta yaptığı ‘dolar açıklamasını’ akıllara getirdi. Zeybekçi, 11 Mayıs’ta yaptığı açıklamada ekonominin iyi yönde ilerlediğini belirterek “Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen kurda yaşanan artışı kabul etmiyorum.” demişti.

Bakan Zeybekci’nin bu açıklamaları esnasında dolar/TL 4.30  seviyesinde bulunuyordu. Kur şu an 4.57 TL’den işlem görüyor.

1000
icon
Kemal 24 Mayıs 2018 13:58

Gel 24 Haziran gel

0 0 Cevap Yaz
Ahmet 22 Mayıs 2018 13:52

Senin Allah belasını versin. Halk sizin gibi kolay para. Yalakalık parası kazanmıyor. Allah belanı versin. Ölüm bile daha kolay. Her türlü ölüm vallahi kolay. Sizin gibi tipler. Ve düşünceler bu dünyada vallahide billahide daha zor...

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ