AKP'li sözde Profesör dul ve yetim maaşlarına el konsun dedi!

Gündem 3 Eylül 2018 21:21
Videoyu Aç AKP'li sözde Profesör dul ve yetim maaşlarına el konsun dedi!
A
a

AKP'li sözde Profesör Ergün Yıldırım dul ve yetim maaşlarına el konsun dedi!

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Ergün Yıldırım’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar tepkilere neden oldu. Hayatını kaybeden insanların emekli maaşlarının da ortadan kalkması gerektiğini ve geride kalan dul ve yetimlere maaş verilmemesi gerektiğini ifade eden Ergün Yıldırım, devletin yaşlı bakım masraflarını da o kişilerin çocuklarından alması gerektiğini ifade etti. Durumu iyi olan şehit ailelerine maaş verilmesine de karşı çıkan Yıldırım, “Pırlantadan da vergi alınsın yatlardan da. Zenginler de fedakarlık göstersin” şeklinde yazdı.

Tepkiler üzerine Yıldırım, bu kez de dul ve yetimleri suçlayan bir başka mesaj yazdı.


Yıldırım geçen yıl da, engellilerin ÖTV (özel tüketim vergisi) ödemeden araç alabilmesinin adaletsiz bir uygulama olduğunu savunmuş ve bu mesajı da tepkilere neden olmuştu.

GÜLEN VE CEMAAT’İ ÖVEN KİTABIYLA BİLİNİYOR
Ergün Yıldırım, Fethullah Gülen ve Cemaat’i öven kitabının ardından Cemaat karşıtı yeni bir kitap çıkararak gündem gelmişti.

“Yeni Türkiye'nin Yeni Aktörleri: AK Parti ve Cemaat” adlı kitabında Ergün Yıldırım, FETÖ’ye ve lideri Fethullah Gülen’e dair sınır tanımayan övgülerde bulunuyordu. Yıldırım, yeni kitabı “Öznenin Ölümü” ile de bu kez FETÖ’ye övgüleri bir kenara bırakıp sosyolojik açıdan “örgütü” el almıştı.

Gazeteci-Yazar Soner Yalçın ise, Ergün Yıldırım’la ilgili kaleme aldığı yazısında, “Ergün Yıldırım kitabında Gülen'i, Hz. Muhammet ile özdeştiren cümleler kurmaktan bile geri durmadı: ‘Gülen'in kişisel yaşamı da hicretin süreklilik taşıyan ruhunu yansıtmaktadır” diye yazmıştı.

Ayrıca, Ergün Yıldırım, RTÜK tarafından TRT Yönetim Kurulu için aday gösterilmiş ve bu adaylık tepki çekmişti.

1000
icon
Tarık tarcan 5 Eylül 2018 15:00

Bu adamı FETÖ'ye 300 sayfalık methiye kitabı var. Konuşuyor mahalleden kovuldu.. Aklınca yapıyor birşey yapıyor ama..

0 0 Cevap Yaz
Alican erbay 4 Eylül 2018 11:15

Ben sadece şunu söylemek istiyorum şu ahmak ahlaksiz it herife sayin ahmak yildirim senin ağzını yüzünü aklini fikrini sikiyim sen bir eşşeksin hemide eşşekoglu eşşeksin

1 12 Cevap Yaz
1ol 3 Eylül 2018 23:38

Önce 600 milletvekili, bakanlar, Cumhurbaşkanı, örnek olsunlar bakalım 81 milyona ha bir de"kaçAK saraydan da" eski köşke taşınıversinleri bi zahmet, aa bir de şu koruma konvoyları falan, aa bir de öff yaz yaz bitmiyor sıkıldım amk

2 8 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR