AKP'li vekil, Özel'den özür diledi..Utanmadan açıkladı

Gündem 15 Mayıs 2019 17:07
Videoyu Aç AKP'li vekil, Özel'den özür diledi..Utanmadan açıkladı
A
a

AKP'li Eski vekil Mehmet Ocaktan, Recep Özel'den özür diledi..Utanmadan açıkladı

Eski AKP Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan, "FETÖ'cü" dediği AKP'li YSK Temsilcisi Recep Özel'den özür diledi. Ocaktan, "Özel, Fetullah’ı ziyarete gitmiştir, ancak benim 'FETÖ’cü' ifadesini kullanmam doğru olmamıştır, bundan dolayı özür beyan ediyor, helallik diliyorum" dedi. 

RECEP ÖZEL TEK TEK AÇIKLADI
Türkiye’de, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Ekrem İmamoğlu’na verdiği mazbatayı iptal etmesine yönelik eleştiriler devam ediyor. YSK’nın İstanbul’da seçimi yenileceği yönündeki kararı AKP’nin YSK Temsilcisi Recep Özel duyurmuştu.

İstanbul seçimlerinde adı sık sık duyulan AKP’li Recep Özel’in, FETÖ lideri Fethullah Gülen’e yaptığı ziyaret hükümete yakın medyada da gündeme gelmişti. Öyle ki AKP’nin YSK temsilcisi Recep Özel’e FETÖ lideri Fethullah Gülen “namaz takkesi” hediye etmesi de tartışmalara neden olmuştu. Karar yazarı Mehmet Ocaktan da, 13 Mayıs tarihli yazısında AKP’li Recep Özel’in “FETÖ’cü” olduğunu yazmıştı.

Ocaktan 13 Mayıs tarihli yazısının ardından kendisini AKP’li Özel’in aradığını yazdı ve Özel’in açıklamasına köşesinde yer verdi.

Mehmet Ocaktan’ın köşesinde yayınlanan AKP’li Recep Özel’in açıklaması dikkat çekti. 2012 yılında Adalet Bakanlığı’nın resmi bir programı kapsamında ABD’ye gittiğini ve FETÖ lideri Fethullah Gülen’le görüştüğünü doğrulayan AKP’li Recep Özel, bu ziyareti gündeme getirenleri de dert bir dille eleştirdi. Devletin kasasından çıkan parayla FETÖ lideri Gülen’i ziyaret eden AKP’li Özel,açıklamasında, “2012 yılında Adalet Bakanlığı’nın resmi bir programı için gittiğimiz Amerika’da o günün şartlarında o şerefsiz mahluka, terörist başına gerçekleşen ziyareti bu günlerde gündeme getirmek haysiyet cellatlığından başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ