AKP'li vekil Türkeş'e hakaret etti, MHP'lilerden ses yok!

Gündem 19 Ocak 2018 18:59
Videoyu Aç AKP'li vekil Türkeş'e hakaret etti, MHP'lilerden ses yok!
A
a

O AKP’liden MHP’lileri kızdırması gereken açıklama

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkeş'e ''ırkçı'' diyerek hakaret eden AKP'liye MHP'lilerden tepki gelmedi!

 '1991'DE ÜLKÜCÜLERİN IRKÇI YAKLAŞIMI…'

Ensarioğlu, "AK Parti'yle MHP'nin ittifak yapma konusuna ilişkin, AK Parti'yle Güneydoğu'da oy kaybettirir şeklinde algı yapanlar, 1991 yılında Refah Partisi'yle MHP'nin yapmış olduğu ittifakı referans alıyorlar." diyerek sözlerine başlayan Ensarioğlu, "1991'in şartlarında, Kürt sorununun çatışmalı ortamında, her gün insan hakları ihlâllerinin olduğu, köy yakmaların olduğu bir ortamda, Kürt sorunu çözülmemiş bir haldeydi. Ama artık o günkühukuk dışı yöntemler yok. 1991 yılındaki MHP de yok. O gün ülkücülerin katı ırkçı yaklaşımı vardı ve Kürtlere bakış açısı farklıydı. Bahçeli'yle birlikte, MHP'nin yaşadığı sürece baktığınız zaman, Bahçeli ülkücüleri şiddetten arındırıp sokaktan topladı. Bahçeli, daha çok siyasi milliyetçiliğe taşıdı MHP'yi. Ne Kürtler 1991'deki gibi ne de MHP 1991'deki MHP." diye konuştu.

1000
icon
MUTLU 19 Ocak 2018 20:31

ENSARİOĞLU TÜRKEŞ IRKCI OLSAYDI BUGÜN SEN YAŞIYOR OLABİLİRMİYDİN VEYAHUT BAZI KÜRT IRKCILARININ DEDİYİ GİBİ TÜRKÜYEDE KÜRTÇE YASAKLANDI ASŞMİLE EDİLDİK DİYORLAR AMA BUGÜN GÜNEY DOĞUDA 50YAŞ ÜSTÜ KADINLAR TÜRKÇE BİLMEMESİ YALANINIZI ÇIKARIYOR TÜRKÜYE CUMHURİYETİNDE TÜRK IRKCILIĞI VARDIR DİYEN ALÇAKLAR ASLINDA KÜRT IRKCILIĞINI GİZLEMEKTEDİR GÜNEY DOĞUDAKİ AĞALIK SORUNUNU GİZLEMEK İÇİN KÜRTCÜLĞK YAPIYORLAR GÜNEY DOĞUDA OKULLAR NEDEN YAKILIYOR COCUKLAR NEDEN OKULA GÖNDERİLMİYOR KIZLAR NEDEN OKUTULMUYOR BUNDAN BAHSEDİN SÖMÜRÜ DÜZENİ DEYİŞMESİN AĞALIK BİTİRİLDİYİ AN O BÖLGEDE PKK DA BİTER PKK NIN ENBÜYÜK DESTEYİ AĞALAR VE AŞİRET SİSTEMİDİR

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ