AKP'li vekilden çocuk istismarı sözü: Çocuklarına sahip çıksalardı...

Gündem 27 Nisan 2019 00:29
Videoyu Aç AKP'li vekilden çocuk istismarı sözü: Çocuklarına sahip çıksalardı...
A
a

AKP’li vekil’den çocuk istismarına ilişkin skandal sözler: Herkes çocuğuna sahip çıksaydı…

Çocuklara Yönelik İstismarı Araştırma Komisyonu’nda AKP Milletvekili Hatice Dudu Özkal’ın, “Herkes çocuğuna sahip çıksaydı böyle sapkınlıklar yaşanmazdı” sözleri tartışma yarattı. Konuşmasına duayla başlayan AKP’li Özkal, ayrıca bu tür sapkınlıkların dini ve imani tezlerle çözülebileceğini belirterek, Diyanet’ten çağrılacak uzmanlardan yardım alınmasını önerdi.

Çocuklara Yönelik İstismarı Araştırma Komisyonu’nda, toplantının çalışma yöntemi konuşuldu. Toplantıda AKP’li üyelerin çoğunun Karaman’daki skandalla ilgili olarak, “Genelleme yapılmamalı” diyerek yandaş Ensar Vakfı’nı korumaya yönelik değerlendirmeler yapması dikkati çekti.

AKP’Lİ HATİCE DUDU ÖZKAL’IN SÖZLERİ KOMİSYONDA TARTIŞMA YARATTI

AKP’li Hatice Dudu Özkal, konuşmasına duayla başlayarak, “Bu konuyu araştıracaksak gerçekten insani olarak, ahlaki olarak olabilenin en iyisini yapmak, araştırmak ve doğru çözümlere ulaşmayı Rabbim bize nasip etsin” dedi.

Özkal’ın konuşması tutanaklara şöyle yansıdı: “Özellikle bu çocukların böyle olmasında önce aileler yani çocuğu edinen, çocuk sahibi olan herkes çocuğuna sahip olabilseydi ve kendi nefsine sahip olabilseydi, bu sapkınlıklar yaşanmazdı. Kontrolsüz tatmin duygusundan çıkan bu sapkınlıkların hepsi insani bir olaydır ve bu insani olayların üstüne birlikte gitmemiz lazım. Farkındalık ve bilinç yükseltmelerle ve özellikle bizim tezimiz olarak da dini ve imani konularla bunun çözümü olduğuna inananlardanım. Onun için, çağrılacak uzmanlara ek olarak Diyanet’ten de uzman alabileceğimiz kanaatimi belirtmek istiyorum.”

METİNER: ÇOK FAZLA DERNEK, VAKIF, TARİKAT KAVRAMLARINI ALTI ÇİZİLMESİN

BirGün Gazetesi’nden Sebahat Karakoyun‘un haberine göre, toplantıda AKP’li Mehmet Metiner’in muhalefeti temsil eden üyelerin konuşmalarına sık sık müdahalede bulunması gerginliklere neden oldu. Metiner, Karaman’daki olayla ilgili, “politik istismar” iddiasında bulunarak, “Her camianın içinden yanlış insanlar, kusurlu insanlar çıkabilir. Çok fazla dernek, vakıf, tarikat ve benzeri kavramların altının çizilmemesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Çocuk istismarının cinsel istismarla sınırlı olmadığını kaydeden Metiner’in, “Çocuk yaşta ölüme yatırılanlar var. Eline tutuşturulan keleşe boynu yetişmeyen çocuklar var, kaçırılıp dağa götürülen. Dağdaki tacizler bizim ilgi alanımıza girmez ama çocuk tacizleri, kadın tacizleri konusunda sahiden duyarlıysak her konuda ve herkesle ilgili duyarlı olduğumuzu da göstermek zorundayız” sözleri de tartışma yarattı.

ENSAR’A TOZ KONDURMADILAR

AKP’li İsrafil Kışla da konuşmasında Ensar’ı korumaya yönelik ifadeler kullanarak, “Toplu halde olan yerlerde yaşansa da bu tip olaylar münferit olaylardır, bütün camiayı itham edecek, ilzam edecek olaylar değil elbette ki. Yani, ulu orta herkesin her yerde bir yurt açması söz konusu değil. İsimleri geçen bu kurumlara Ensar denildi. Bu kurumlar sanki yasal olmayan yurtlar işletiyormuş gibi bir algıyı doğru bulmam” dedi.

AKP’Lİ VEKİL ENSAR’A DEĞİL, TACİZ HAKKINDAKİ YAYINA TEPKİ GÖSTERDİ

İsrafil Kışla’nın medyanın istismar haberleriyle ilgili, “Haber yapmak adına, doğrusu o tacize uğrayan çocuğun psikolojisinde neler uyandıracağını, ne fırtınalar estireceğini veya diğer çocukların nasıl teşvikkar bir şeyin içerisine gireceğini düşünmeden yayınlar yapılıyor” sözleri de dikkati çekti.

1000
icon
Ayyyyy 29 Eylül 2019 12:29

Ben hayatımda sizler kadar sapık bir dindar kesim görmedim. Cumhurbaşkanı niye sessiz kalıyor. Yoksa oda onlar gib8 aynı yoldan mı yürüyor.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ