AKP'li vekilden Erdoğan'a suikast iddiası: Çatışma noktasına geldik...

Gündem 1 Şubat 2018 12:04
Videoyu Aç AKP'li vekilden Erdoğan'a suikast iddiası: Çatışma noktasına geldik...
A
a

'Yeliz' olarak bilinen AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı'dan şok iddia

AKP İstanbul Milletvekili ''Yeliz'' olarak bilinen Ahmet Hamdi Çamlı, “15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Marmaris'ten Atatürk Havalimanı'na geldikten sonra çalışmalarını bir süre buradan yürüten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a iki adet helikopterle ikinci bir suikast girişiminde bulunulduğunu” söyledi. Çamlı, “Çatışma noktasına geldik. Helikopterler yaklaştı, geldi, 60-100 tane tüfeğin uçağa çevrildiğini görünce sonra birden helikopteri yatırıp uzaklaştı gitti” dedi. “Bu durumun darbecilerin nasıl bir ruh hali yaşadıklarının göstergesi olduğunu” savunan Çamlı, “Marmaris’te elinden kaçırdığı bir ülkenin cumhurbaşkanını vurmak için sabah yine geldiler, çok enteresan. Bu kadar bir saplanmışlık mı artık, bu kadar  Amerika hesabına bu  kadar CIA köpekliği insan bunu nasıl tarif eder bilinmez” diye konuştu.

TBMM'deki Anayasa değiştikliği görüşmeleri sırasında  Twitter'da 'Yeliz' kullanıcı ismiyle açtığı hesapla TBMM’den yayın yapması çok konuşulan AKP’li İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın Erdoğan’a yönelik ikinci suikast girişimi iddiası ile ilgili T24’e yaptığı açıklamalar şöyle:  

'TABANCASI OLAN HELİKOPTERLERİ TAKİP ETTİ'

  • Sayın Cumhurbaşkanı, havaalanında kriz masasını yönetiyor. Marmaris’ten geleli belki bir iki saat olmuştur. Sabah hava aydınlanmıştı. Yakın koruma arkadaşlardan bir tanesi bizim bulunduğumuz mekana gelip efendim iki helikopter yaklaşıyor, tanıyor muyuz, biliyor muyuz dedi. Çünkü biliyorsunuz, o sırada Genelkurmay başkanı esir edilmiş. Herkes birbirinin yüzüne bakıp bilmiyoruz, böyle bir beklentimiz yok gibi bir iklim hakim olunca bütün korumalar dışarıya çıktı. Tabancası olan tabancasıyla, tüfeği olan tüfeğiyle.

Hatta oradan yakın koruma amirlerinden bir arkadaşımız da boşta duran yani herhangi bir uçağa bağlı  olmayan uçak merdivenine çıktı. Görünür bir pozisyondan helikopterlere yaklaşmamasını işaret etti. Bir elinde tüfek, yaklaşmayın, gidin, tanımıyoruz bilmiyoruz sizi, ateş edeceğiz işareti yaptı.  

'ÇATIŞMA NOKTASINA GELDİK'
 

  • Çatışma noktasına geldik. Helikopterler yaklaştı, geldi, geldi artık, zannediyorum 60-100 tane tüfek çevrilmişti, bunu görünce birden helikopteri yatırıp uzaklaştı gitti. Tabi,  bu şunu anlıyoruz ki öyle bir ruh hali yaşıyorlar ki, akşam, gece neyse Marmaris’te elinden kaçırdığı bir ülkenin cumhurbaşkanını vurmak için sabah yine geldiler çok enteresan.
1000
icon
Ali kilic 1 Şubat 2018 12:35

ULAN GÖTLEK. BAS'ÇALAN TEMÌZ BÌR ÌNSAN OLSA. GÜNDE KORKUYLA YASAMAZ. BUNU ÌYÌ BÌLÌN ENÌNDE SONUNDA TEMÌZ TÜRK HALKI YALINIZ MAFYA BABANIZ BAS'ÇALANI YOK ETMEYECEK. SÌZÌN GÌBÌ AKKÌ'LÌ PUSTLARINDA KÖKLERÌNÌ YOK EDECEKLER. HÌÇ MERAK ETME ÖNCE HIRSIZ TAYYÌP'ÌN ÇOCUKLARINI ÖLDÜRECEKLER.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ