AKP'li vekilden Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: Hiçbir...

Gündem 12 Eylül 2019 14:24
Videoyu Aç AKP'li vekilden Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: Hiçbir...
A
a

AKP'li Mustafa Yeneroğlu: "Hiçbir vatandaş bu ifadelerden yargılanmamalı"

Türkiye'de çıkan yargı kararları ve adalet sistemi, AKP'li milletvekillerini de isyan ettirdi.

Bir avukat, "Bu dönem en büyük fark yargı mensuplarının tek renkte olması. Son iki yıldır karşılaştığımız neredeyse tüm yargı mensupları tek renkli, fikirli. Sulh Ceza Hakimlerini görüyoruz. Buralarda görülen davalarda ne savunma, ne itiraz işliyor. Şu anda bütün gazeteciler sürekli 12 tane Sulh Ceza Hakimliğine çıkıp duruyor. Bu hakimlerin paylaşımları ve sempatileri belli. Bu anlamda hakimlere karşı savunmanız istediğiniz kadar güçlü olsun kararı etkileyemiyor" ifadeleri nedeniyle 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

AKP'Lİ YENEROĞLU İSYAN ETTİ: "HİÇBİR VATANDAŞ BU İFADELERDEN YARGILANAMAZ"

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, bahsi geçen avukatla ilgili verilen karara çok sert tepki gösterdi.

Hiçbir vatandaşın bu ifadelerden yargılanmaması gerektiğini söyleyen Yeneroğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımlarda bulundu:

"Bir avukata sadece alttaki ifadelerinden dolayı 5 ay hapis cezası verilmesinin izah edilecek bir tarafı yok. Bu kararı veren hakimler, Anayasa Mahkemesi ve AİHM kararlarını okumazlar mı? Bu içtihadlara bağlı olduklarını bilmezler mi? Kararın üst mahkemede bozulacağını görmezler mi?

Meslektaşımın görüşlerine katılırız veya katılmayız. Bırakın bir avukatın fikir özgürlüğünün sadece çok istisnaî hallerde kısıtlanabileceği prensibini, hiçbir vatandaşın bu ifadelerden yargılanması mümkün değildir. Bu fikir özgürlüğünü hiçe saymaktır. Veysel Ok beye geçmiş olsun."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ