AKP'li vekiller Erdoğan'a 'Mağduriyet olur' dedi Erdoğan'ın cevabı:...

Gündem 15 Şubat 2018 18:25
Videoyu Aç AKP'li vekiller Erdoğan'a 'Mağduriyet olur' dedi Erdoğan'ın cevabı:...
A
a

“İleride mağduriyet yaratabilir” diyen AKP’li vekillere böyle yanıt verdi: Hayat risktir…

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı gündeme damga vuracak kulisler çıkardı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Kanun Hükmündeki Kararnameler ile alakalı çarpıcı sözleri medyada yer buldu.

Erdoğan’ın, partisinin en yetkili organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) kanun hükmünde kararnamelere (KHK) ilişkin “İleride maddi mağduriyet yaratabilir” diyen vekillere “Hayat risktir” diyerek yanıt verdiği öğrenildi.

Hürriyet’ten Gizem Karakaş’ın aktardığına göre, Erdoğan, AK Parti’nin son MKYK toplantısında, KHK’lar ve enflasyon konusunda değerlendirmelerde bulundu.

“İLERİDE MAĞDURİYET OLABİLİR”

Bazı milletvekileri kanun hükmünde kararnamelerle ilgili olarak “Kararlar Meclis’e geldiğinde denetime açılıyor. İlerleyen yıllarda bu ihraçların reddine karar verilebilir. Bu maddi olarak da mağduriyet yaratabilir” dedi. Erdoğan ise eleştiriler üzerine, “Biz doğru olanı yapıyoruz. Hayat risktir. Denetimden kaçmıyoruz” dedi.

“TRUMP’LA KONUŞMASINI ANLATTI”

Erdoğan ayrıca ABD Başkanı Donald Trump ile yaptıkları telefon görüşmesini de anlattı. Erdoğan, “Konuşmamızda Sayın Trump bana, ‘Bakanlarınız ABD’ye yönelik eleştirel konuşmalar yapıyor’ dedi. Ben de ‘Arkadaşlarımız doğru olanı yapıyor’ yanıtını verdim” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ