AKP'li yazarlar ve belediyelerin hedefi Cüm Küçük!

Gündem 21 Nisan 2017 11:42
Videoyu Aç AKP'li yazarlar ve belediyelerin hedefi Cüm Küçük!
A
a

AKP medyasından yazarlar bugünkü yazılarında Cem Küçük'ü hedef aldı.

Cem Küçük kendi mahallesinde de tartışılmaya başlandı. Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesinden iki yazar, Karar gazetesinden de Hakan Albayrak bugünkü köşelerinde Cem Küçük vakasını ele aldı.

Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül bugünkü yazısında Türkiye’nin artık yeni bir yola girdiğini büyük bir yürüyüş başlattığını ileri sürdü ve Küçük hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Son zamanlarda, bu yürüyüşün ana omurgasını oluşturan, hiçbir hesap gütmeden, yüzyılların yolculuğuna bakıp sağlam adımlarla omuz omuza yürüyen insanların, toplumsal kesimlerin yeni bir operasyonla karşı karşıya olduğunu düşünüyorum.

Muhafazakar yerli damarı “İslamcılık” tanımı içine sıkıştırarak marjinalleştirme, milliyetçi çevrelerle birlikte iki tehdit haline getirip tasfiye ettirme yönünde bir çaba var. Oysa bu çevreler, şu anki büyük yürüyüşün, yüzyıllara dayalı tarihin, Türkiye'nin bel kemiğidir. Onların yabancı unsurlar gibi operasyonlara maruz bırakılması Türkiye'yi, bu büyük hedefe, yeni tarih yükselişine kurulan en büyük tuzaktır.

Bu operasyon tamamen dışarıdan yürütülmekte, operasyonu planlayanların, 15 Temmuz saldıranları ile kökleri derinlerde birleşmektedir.

Hepsi birer neocon gibi: Aynı proje, aynı servis!

Dikkat ederseniz bu, İsrail aşırı sağı ile ABD'nin neoconlarını, İslamofobi kavramını üretenlerin ortak dilidir. Son zamanlarda Avrupa'da yükselen ırkçılığa malzeme sağlamak için üretilen “Turkofobi” kavramını üretenlerin söylemidir.

Bu çevreler, her ne kadar içeride ise de, çok yakınımızda ise de, “yerli olma” söylemini dillerinden düşürmüyor olsa da, aslında yeni çokuluslu müdahale için alan açmaktadır, bu yönüyle “yabancı unsur”dur. Hangi küresel sermaye çevresine, hangi operasyon alanına mensup oldukları bilinmektedir.”

“BİRER NEOCON GİBİ…”

Yazısında “Bu çevreler üzerinden yürütülen yeni operasyon hali, bu ülkenin ana omurgasını imha etmeye, o direnç cephesini zayıflatmaya dönüktür” diyen Karagül şöyle devam etti: “Bunu yaparlarsa, asıl operasyon ondan sonra gelecektir.

Patronları, “İslam-terör“ eşleştirmesini yapanlar

Kullandıkları dilin seyrine dikkat edin. Çok yakında “Radikal İslam”, “İslamcı teröristler”, “İslamofaşizm” kavramlarını öne çıkaracaklar, bu tür kavramlar üzerinden birer neocon gibi, FETÖ'nün düşman bellediği her çevreye saldıracaklar.

ABD öncülüğündeki küresel aklın İslam'ı terörle eşleştirdiği 1990'lara dönüp bakalım. Dünya genelinde İslam'a karşı Haçlı Savaşı işte bu terör dili üzerinden başlatılmıştı. Nasıl da birbirine benziyor!”

“ASLINDA İSYAN ETTİKLER ŞEY…”

Yine Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk ise Cem Küçük’ün Mavi Marmara’yla ilgili söylediği sözleri hatırlattı ve “‘Reis'in’ İslamcıları hemen partiden tasfiye etmesini istiyordu.

Yanındaki kişilerin de AK Parti'yle, muhafazakarlıkla alakası yoktu ve onlar da bu fikre hararetle destek veriyordu. Bu video, 17 Nisan günü başka bir televizyon kanalındaki programdan alınmıştı.

İnsanlar işte bu videodan sonra isyan etti. On binlerce kişi mesaj attı, Türkiye devletinin resmi şehit kabul ettiği insanlara, “manyak tipler” diyen adama tepki yağdırdılar. Tepkiler bu yazı yazılırken devam ediyordu. Aslında isyan ettikleri şey, bu insanın temsil ettiği zihniyet, dil, anlayış ve çevreydi” ifadelerini kullandı.

“TIPKI FETÖ’CÜLER GİBİ”

Karar yazarı Albayrak Cem Küçük’ün bir ara HAKSÖZ camiasına taktığını belirterek “Davutoğlu’na zaten öteden beri takık… Şimdi de İHH’ya laf sokuyor… “Radikal İslamcılar”dan kastı bunlar ve benzerleri. “DEAŞ” filan değil yani. Pelikancılar bir süredir “İslamcılar”a hakaretler yağdırıyor ve onların tasfiye edilmesi için çırpınıyorlar. Tıpkı FETÖ’cüler gibi…” diye yazdı.

“PELİKAN PROJESİNDEN AYRI GÖRÜMÜYORUM”

“O televizyon yorumcusunun tavrını ‘anti İslamcı’ Pelikan projesinden ayrı görmüyorum” diyen Albayrak “projeyle” ilgili olarak da şunu yazdı:

“‘Bu İslami midir, ahlaki midir, meşru mudur, doğru mudur?’ diye sorup duran “İslamcılar”dan kurtulup rahatça at koşturabilmek ve ilke namına ne varsa rahatça çiğneyip geçmek…”
Cem Küçük, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AKP’nin başına geri döndükten sonra “Mavi Marmara’daki manyak tiplerle” yolunu ayırması gerektiğini söyledi. Cem Küçük, “Erdoğan bunları iyi yapar” diyerek, “FETÖ kavgası gibi” örneğini verdi. Küçük, bu şekilde “Batı ile ilişkilerin” düzeleceğini öne sürerek, “kafadan İsrail düşmanı, kafadan Batı düşmanı, kafadan her şeye düşman bir tip var, garip garip tipler var” diye konuştu.

ÇORUM BELEDİYESİ İPTAL ETTİ

Küçük’ün bu sözlerine İslamcı çevrelerden tepki geldi. AKP'li Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Kitap Günleri kapsamında 13 Mayıs’ta gerçekleştirecekleri Cem Küçük söyleşisini iptal ettiklerini duyurdu. Candan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Mavi Marmara ümmetin onurudur” ifadelerine yer verdi.

Bu arada Cem Küçük'ün dün 1 An TV'de bugün de TGRT'de yaptığı programlara çıkmaması dikkat çekti. Küçük'ün seyahatte olduğu açıklandı.
KAYNAK:ODATV

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR