AKP'liler de o kumpasa isyan etti: "İmamoğlu için çalışırım"

Gündem 28 Mayıs 2019 18:34
Videoyu Aç AKP'liler de o kumpasa isyan etti: "İmamoğlu için çalışırım"
A
a

AKP'liler de o kumpasa isyan etti: "İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için çalışırım"

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu dün Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın moderatörlüğünde "Türkiye'nin Nabzı" programında soruları yanıtladı.

Programda İmamoğlu'nun “Gelin Türkiye'yi beraber yönetelim. 24 Haziran'da yetki alan AK Parti. Ne bekası? Kim daha vatansever? Bu ülkenin 82 milyon vatanseveri var. Terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız” sözleri ise AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş tarafından çarpıtıldı.

AKP'li Keleş, sosyal medya hesabından bu sözlerin montajlanmış bir halini paylaştı.

Montajlı videoda, Ekrem İmamoğlu’nun “PKK’ya FETÖ’e özellikle yabancı basının Türkiye üzerine İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı konuştuğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu” sorusuna “Gelin Türkiye'yi beraber yönetelim” dediği görülüyor.

Keleş’in paylaşımı, özellikle sosyal medyada büyük bir tepki çekti. Paylaşımı görenler “FETÖ benzeri” bir hamleyle İmamoğlu’na “kumpas” kurulduğu yorumunu yaptı.

"İMAMOĞLU'NA YÖNELİK KARALAMA KAMPANYASI DEVAM EDERSE OY VERMEKLE KALMAM..."
AKP'ye yakın televizyon yorumcusu Ömer Turan, sosyal medya hesabından, "İftira ile, yalan ile, montaj ile hiçbir yere gelinemez" diyerek söz konusu montaja tepki gösterdi. Turan, "Ekrem İmamoğlu'na yönelik iğrenç karalama kampanyası devam ederse sadece ona oy vermekle kalmam aynı zamanda seçim kampanyası için de çalışırım" dedi.

AKP eski Milletvekili Şamil Tayyar da, sosyal medya hesabından, "Montaj video, orantısız ve gereksiz saldırılarla CHP adayının mağduriyet algısına hizmet edenleri görünce... AK Parti’de seçim kampanyasını yürüten SKM ve Strateji ekibinin sadece partide değil kontrolsüz paralel yapılara ilişkin de önlem alması zaruri hale geldi" diye yazdı.

Sosyal medyada “Sağlam İrade” ismiyle yer alan AKP’li Taha Ün de, AKP'li Elif Şahin Keleş'in yaptığı montaja tepki gösterdi. Ün, "Dün pelikan kontenjanından Ak Parti il yk üyesi olan şahsın köpürtmesiyle başlayan iftira ve montaj furyası tam gaz devam ediyor. FETÖ'cülük fikirden ziyade bir metod müktesebatıdır" derken, "FETÖ ne yapıyorsa aynısını yapıyorsunuz. montaj haberler, masabaşı gazetecilik. farklı bir sonuç bekliyor musunuz cidden?" dedi.

İşte o paylaşımlar:


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR