AKP'liler Erdoğan'ı Perinçek'e şikayet etti: Durum vahim!

VP 16 Nisan 2018 12:54
Videoyu Aç AKP'liler Erdoğan'ı Perinçek'e şikayet etti: Durum vahim!
A
a

AKP'liler Erdoğan'ı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e şikayet etti: Durum vahim!...

ABD’nin Miraç Kandili gecesi Suriye’ye yüzü aşkın füzeyle hava saldırısı düzenlemesi AKP’yi karıştırdı. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hükümet’in ABD saldırısına hemen destek vermesi, parti tabanında tepkiyle karşılanırken, parti yönetiminde de farklı sesler yükseldi.

Perinçek'e yakınlığı ile bilinen Aydınlık’ın edindiği bilgilere göre, cumartesi günü televizyonlarda parti yöneticilerinin ABD saldırısına destek vermesi sonrası AKP’liler, milletvekillerini ve parti yöneticilerini “Ne oluyor” diye telefon yağmuruna tuttu. Bazı milletvekilleri seçmenlerden gelen tepkiler karşısında zorlandıklarını ifade ederken, bazı milletvekilleri ve yöneticilerin de telefonlarını danışmanlarına ve sekreterlerine yönlendirdikleri belirlendi.

“TABANA İZAH EDEMİYORUZ”

Adının açıklanmasını istemeyen bir AKP yöneticisi, ABD saldırısına verilen desteğe tepki göstererek, “15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ülkede ABD karşıtlığı yüzde 95’e çıktı. 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında ABD var. FETÖ lideri Fetullah Gülen ABD’de yaşıyor. Amerika FETÖ’cüleri koruyor, Türkiye’ye vermiyor. Suriye’de terör örgütü PKK/PYD’ye 5 bin TIR silah verdiğini bizzat Cumhurbaşkanımız Erdoğan açıkladı. Şimdi bütün bunları unuttuk mu? ABD’nin Müslüman bir ülkeye saldırmasına verdiğimiz desteği tabanımız da kabul etmez, bizler de kabul edemeyiz” dedi.

“SEÇİM ÖNCESİNDE BU HİÇ İYİ OLMADI”

Irak’ta yaptıkları hatayı 1 Mart Tezkeresi’nin Meclis’te reddedilmesiyle telafi ettiklerini, ancak Suriye’de yapılacak bir hatanın telafi edilemeyeceğini vurgulayan AKP yöneticisi, “Davutoğlu döneminde yaptığımız hatayı herkes kabul ediyor. Daha sonra politikamızı 180 derece değiştirdik. Terör koridorunu kesmek için Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarını yaptık. Karşımızda ABD vardı. Şimdi ne oldu da yine 180 derece dönüş yaptık. Cumartesi günü akşama kadar gelen tepkilere yanıt vermekle uğraştım. Durumu kurtarmaya çalışsam da tabandaki partililerimizi ikna edebildiğim söylenemez. Tam da Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bu hiç iyi olmadı. Afrin harekatı sonrasında oylarımızda belli artış olmuştu. İlk izlenimim bunların tamamı gitti. En az yüzde 5 kaybımız olacak. Cumhurbaşkanlığı seçimini riske soktuk” diye konuştu.
“DURUM VAHİM”

Bu arada AKP içinde Amerikalılarla yapılan gizli görüşmeler de tartışılmaya başladı. Bazı milletvekilleri, görüşmelerle ilgili olarak Bakanlar Kuruluna da bilgi verilmediğini kaydederek, görüşmelerle ilgili olarak bakanlardan bilgi alamadıklarını, çünkü onların da bilmediğini ifade ettiler. “ABD bizi tehdit mi ediyor? Ediyorsa neyle ediyor? Bunların bilinmesi lazım” diyen AKP milletvekilleri, ABD’de devam eden Zarrab davasıyla ilgili olarak herkesin kafasının karışık olduğunu ifade ettiler. Saadet Partisi kökenli bir milletvekili kaygılarının giderek artığını vurgulayarak, “Tehditler Suriye’de ABD saldırısına destek verecek kadar ciddiyse durum vahim” ifadesini kullanırken, bir başka AKP milletvekili de “İnandırıcılıklarını hızla kaybettiklerini, bu durumun da seçimlere yansıyacağını” belirtti.

1000
icon
Can cansu 16 Nisan 2018 13:45

Demek ki akp de durum vahim ekonomik kriz heryeri sarmış durumda dolar euro benzin ve mazot hergun zam geliyor hükümet yetkilileri ekonomi çok iyi diyor vatandaş ekonomiden memnun değil iğneden ipliğe hergun zam geliyor artık insanlar geçim sıkıntısından herkesin borcu var ekonomi de durumlar hiç iyi değil vatandasda hukumetde bunun farkında seçime kadar ekonominin daha da kötü olacağı kanaatindeyim çünkü vatandaşın cebine dokunursaniz vatandaş size oy vermez tıpkı bugün olduğu gibi bugün seçim yapılsa akp de deki oy erimesini herkes görecektir buyuzden sayın Erdoğan anket yaptirmamakdadir ülkede ohal var adalet sıkıntısı halt safhada demokraside çok çok geriye gittik hemen hemen her kurumda adalet hukuk ve hak sıkıntısı var medya tamamıyla hükümetin kontrolünde hükümeti elestiremiyorsun eleştiriden direk ceza evine koyuyolar kısaca konuşma hakkını arama diyorlar ben 2019 yılında akp hükümetinin artık gideceğini düşünüyorum çünkü meydanlar bunun sinyalini veriyor saygilarla

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ