AKP-MHP ittifakı fos çıktı: İşte oy oranları!

MHP 12 Mart 2018 22:15
Videoyu Aç AKP-MHP ittifakı fos çıktı: İşte oy oranları!
A
a

Menfaat, koltuk (AKP-MHP) ittifakı fos çıktı: İşte oy oranları...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim ile ilgili sözlerine ilişkin, “Öne çekerse Cumhurbaşkanı değişecek biliyor. Rakamlar onu gösteriyor. O da biliyor seçimi kazanamayacağını. O, 50 artı 1 olmuyor. Topluyorlar, topluyorlar büyümüyor, küçülüyorlar. MHP getirdiğinden fazla götürüyor. AKP ve MHP birlikteliği 50 artı 1’i değil şu anda 45’i bile geçemiyor” dedi. Öte yandan Özgür Özel, kamuoyunda “sivile ceza muafiyeti” olarak adlandırılan yasanın, sadece söz konusu maddesini şekil ve esas yönünden Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacaklarını belirtti.
ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Erken seçim tartışmalarının hatırlatılması üzerine Özel, “Öne çekerse cumhurbaşkanı değişecek biliyor. Rakamlar onu gösteriyor. Panik bu. Ondan fırça atıyor. ‘Seçimi niye öne çekeyim kardeşim' diyor. Görev süremi niye bitiriyorsunuz. O da biliyor seçimi kazanamayacağını. O, 50 artı 1 olmuyor. Topluyorlar, topluyorlar büyümüyor, küçülüyorlar. MHP getirdiğinden fazla götürüyor. AKP ve MHP birlikteliği 50 artı 1'i değil şu anda 45'i bile geçemiyor. Hepimiz bunu biliyoruz” yanıtını verdi.

“Mehmet Parsak'ın Afrin ile ilgili attığı tweete ne diyorsunuz?” sorusuna Özel, “Afrin operasyonunda dil bu dil olursa dünya kamuoyunda mesela milletvekilleri ‘ordunun Afrin'i yaktığını’ söylerlerse bu Mehmetçik'e iftiradır. Ama dünya kamuoyunda bizi çok zor durumda bırakır” dedi.

1000
icon
Bolat Akpınar 13 Mart 2018 20:22

Tamam akp ye oy vermeyelim ama başka lider yokki muharrem ince olsa tamam

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR