AKP'nin 'Yemen' çelişkisi

Gündem 8 Aralık 2018 17:07
Videoyu Aç AKP'nin 'Yemen' çelişkisi
A
a

AKP'nin ABD ve İsrail destekli Suudi Arabistan'a bir yandan destek verirken, bir yandan da duyar kasması 'Yemen' çelişkisi olarak görülüyor

AKP iktidarının Suudi Arabistan yönetimi ile arası bozulmuş gibi olmasından evvel Yemen'deki operasyonları desteklediği ve iktidarın görüşü doğrultusunda haber yapan Anadolu Ajansı'nın Suudi rejiminin deteklediği hükümeti destekler haberler yaptığı ortaya çıktı.

Siyasi iktidar ve bağlı kuruluşların son günlerdeki gündemi Yemen. Suudi Arabistan yönetiminin Yemen'e yaptığı operasyonları eleştiriyormuş gibi yapması "Yemen'de Müslümanlar ölüyor" açıklaması yapan siyasilerin, aynı operasyonları 3 yıl önce desteklemesi ve Anadolu Ajansı vasıtası ile hala desteklemesi dikkat çekti. İşte 3 yıl önce o operasyonlarla ilgili AKP cephesinin bakış açısı:

" Yemen operasyonunu destekliyoruz. Lojistik destek verebiliriz" 

Bugünlerde ise Yemen ile ilgili şu açıklamalar geliyor;

''Dört yıla yakın süredir derinleşerek devam eden Yemen krizine artık acilen çözüm bulunması gerekiyor. Bu konuda dünyanın çok ama çok sessiz kaldığını görüyoruz’’

ANADOLU AJANSI'NIN SUUDİ ARABİSTAN'I 'YEMEN' KONUSUNDA HALA DESTEKLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI:

1000
icon
Mürüvvet Happel 9 Aralık 2018 14:13

Müslüman kardeşinin katliamlarla öldürülmesine yardįm ve yataklık edenlerin müslümanlikla ne aläkası olur.onlar orda eza cefa görsünler. Sen arkani dön Ben müslümanIm de.Nerde görülmüş. Bu?.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ