AKP'nin Bursa adayı hakkında şok iddia: Darbe başarılı olsaydı...

Gündem 1 Mart 2019 20:39
Videoyu Aç AKP'nin Bursa adayı hakkında şok iddia: Darbe başarılı olsaydı...
A
a

Nazım Hikmet'e, Türkan Saylan'a, Uğur Mumcu'ya, Bahriye Üçok'a hakaret eden AKP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı...

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş’ın, FETÖ’nün hedefi olan Türkan Saylan’ı ve teröristlerce katledilen usta gazeteci Uğur Mumcu ile akademisyen Bahriye Üçok’u hedef alması, FETÖ övgüleriyle dolu eski tweetlerini hatırlattı.

Bursa’da Recep Altepe istifa ettirilmesinin ardından, Alinur Aktaş atama ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. 31 Mart yerel seçimleri için de AKP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. AKP’li Başkan Aktaş’ın, 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ’nün hedefindeki Türkiye’nin aydınları için, “devlete ve bayrağa savaş açmış” ifadelerini kullandı.

FETÖ’nün de hedefindeki aydınları “düşman” ilan eden AKP’li Başkan Alinur Aktaş, FETÖ’ye yönelik attığı övgü dolu tweetlerle gündeme gelmişti. FETÖ için “hizmet” ifadesini kullanan Alinur Aktaş, “Hizmet'in Mitrovica'daki Kosova Eğitim Kurumu Öğr.yurdunda sahur programındaydık.Teşekkürler Ali Çakır hocam” şeklinde mesaj atmıştı. FETÖ’nün Türkçe Olimpiyatları’ndan da övgüyle söz eden AKP’li Başkan Alinur Aktaş, daha sonra bu mesajları tepkiler nedeniyle sildi.

İşte AKP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş’ın o mesajları:ENGİN ALTAY'DAN ÖNEMLİ İDDİA

 

AKP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Alinur Aktaş’ın Uğur Mumcu,
Türkan Saylan, Nazım Hikmet ve Bahriye Üçok’a yönelik sözlerini “edepsizlik” olarak niteleyen Altay, “Erdoğan millet ittifakı için ‘Pensilvanya’nın güdümündedir’ diyerek yalana başvuruyor ama geçmişte FETÖ’nün yurtlarını öven, FETÖ’cülerle maklube yiyen Alinur Aktaş’ı Bursa’ya aday yapıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bu bir tarafa Alinur Aktaş’ın, Mumcu’nun, Üçok’un, Saylan’ın, Nazım Hikmet ile ilgili sözleri tam bir edepsizlik. Kimse onların vatanseverliğini sorgulayamaz.

Senin bu insanların adını ağzını alman için önce ağzını çalkalaman gerekir. Vatanseverlere ‘devlete savaş açmış’ diyen Alinur Aktaş, 15 Temmuz darbesi başarılı olsa çok önemli görevlere gelirdi, belki de Bursa Valisi olurdu” diye konuştu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nükhet Hotar’ın üniversitede manav açılmasını “örnek bir proje” olarak sunmasını “Erdoğan’a yaranma çabası” olarak niteleyen Altay, “Üniversiteye manav açmakla övünen bir rektörle karşı karşıyayız. AKP genel merkezinin koridorlarından geldiği için üniversiteye manav açmakla övünebiliyor” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR