AKP'nin dediğini yapan üyeler hiç konuşmadı..Sadi Güven ret oyu verdi

Gündem 8 Mayıs 2019 16:58
Videoyu Aç AKP'nin dediğini yapan üyeler hiç konuşmadı..Sadi Güven ret oyu verdi
A
a

AKP'nin dediğini yapan 7 YSK üyesi hiç konuşmadı..Başkan Sadi Güven ret oyu veren 4 üye arasında...

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçiminin iptali yönündeki kararı sırasında 7 üyenin söz almadan ve yorum yapmadan oy kullandığı belirtildi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü köşesinde, “YSK’nın İstanbul seçimini iptali sırasında neler yaşandı? Örneğin iptali yönünde oy kullanan 7 üye ne dedi, tartışma çıktı mı?” sorularına yanıt aradı.

“Bütün bunlar dün gece boyunca merak ettiğim konulardı” diyen Sarıkaya, “CHP’nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu bir mesaj atınca hemen arayıp soruların yanıtını aradım” diye ekledi.

“HİÇBİRİ TEK KELİME ETMEDEN OYLAMAYA GEÇMİŞ…”

Muharrem Sarıkaya “İtirazlar tek tek oylama yerine toptan oylama ile sonuçlandırılmış ve olağanüstü başvuru üzerinden yapılmış” diyerek yaşananları şöyle özetledi:

“Bu süre içinde 7 üye hiçbir şekilde söz almamış, herhangi bir yorumda da bulunmamış.

SADİ GÜVEN RET OYU KULLANDI!

YSK, AKP’nin itirazı üzerine İstanbul'daki Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesine, 4’e karşı 7 ile yani oy çokluğuyla karar verdi.  YSK Başkanı Sadi Güven’in de ret oyu verdiği ortaya çıktı.

Partisinin grup toplantısında bu konuya değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin yenilenmesi için ‘evet’ oyu veren 7 YSK üyesi hakimin isimlerini tek tek okuyarak hakimlere sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu “Hakim dediğin adam verdiği kararın arkasında duran adamdır. Satılık adam değildir. Siyasi baskılara boyun eğen adam değildir.” dedi. CHP lideri kabul oyu veren 7 hakim için “Çete” ifadesini kullandı.

1000
icon
Range 8 Mayıs 2019 23:26

Dümen o red oyu tezgah böyle probramlanmış. Yerse.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ