AKP'nin emekliye “büyük müjdesi” CHP’nin projesi çıktı! ''Kaynak nerede''

Gündem 30 Nisan 2018 19:28
Videoyu Aç AKP'nin emekliye “büyük müjdesi” CHP’nin projesi çıktı! ''Kaynak nerede''
A
a

AKP'nin emekliye “büyük müjdesi” CHP’nin projesi çıktı! ''Kaynak nerede'' demişlerdi...

Başbakan Binali Yıldırım Bakanlar Kurulu’nun ardından önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım emeklilere de müjde verdi. Yıldırım, Ramazan ve Kurban Bayramlarında tüm emeklilere bin TL ikramiye verileceğini ifade etti. Yıldırım bu sözlerden sonra da “muhalefet şimdi soracak kaynak nerede” dedi.

Peki emeklilere bayram ikramiyesi projesi kime ait?

CHP 2015 yılındaki 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesinde, “Emeklilere, her iki dini bayramda, birer maaş ikramiye verilecek” önerisiyle seçmenden oy istemişti. CHP’nin bu önerisine o dönem AKP iktidarı “kaynak nerede” diye sormuş ve tepki göstermişti. 2015 yılında Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek’in “kaynak nerede” sorusuna CHP çok sert tepki göstermişti. O dönem Bakan olan Faruk Çelik de CHP’nin emekliye iki bayram ikramiyesine “kaynak nerede” diye tepki göstermişti.

Buna karşılık CHP’li vekiller emeklilere Kurban ve Ramazan Bayramlarında bir maaş ikramiye vermek için kanun teklifinde de bulunmuştu.

Şimdi ise AKP hükümeti, emeklilere Kurban ve Ramazan bayramında bin TL ikramiye verirken, muhalefetin “kaynak nerede” diye kendilerine soracağını öne sürdü.

1000
icon
Cemal 30 Nisan 2018 20:28

İyi çok güzel düşünmüşsünüzde bu olay 2015 seçimlerinde dile getirilmişti peki o vakit neden kaynak yok diyerek karşı çıktınız şimdi kaymakamı buldunuz bol keseden arıyorsunuz milletçe afedersiniz enayi değil geçin bunları bu numaralar bayatladı başka bir numara deneyin belki kanan olur Bellini olur

1 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ