AKP'nin şarbonlu kurbanlıkları 22 kişiyi hastanelik etti!

Gündem 2 Eylül 2018 00:15
Videoyu Aç AKP'nin şarbonlu kurbanlıkları 22 kişiyi hastanelik etti!
A
a

AKP'nin şarbonlu kurbanlıkları Ankara'nın ardından İstanbul'da 22 kişiyi hastanelik etti!

Ankara'nın ardından bir şarbon paniği de İstanbul'da yaşandı. 

ÇOK SAYIDA KİŞİ HASTANELERE BAŞVURDU

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne şarbon hastalığı şüphesiyle çok sayıda kişinin başvurduğu bildirildi.

Hastanelerin acil bölümüne sevk edilen hastaların kontrol amaçlı olarak tetkikleri devam ediyor.

ET RENK DEĞİŞTİRDİ

9 kişinin yedikleri etin renk değiştirmesi sonucunda şüphelenerek hastaneye başvurdukları öğrenildi. Hastanelerde hastaların kontrol amaçlı olarak tetkikleri devam ediyor. 

BAKAN'DAN İLK AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, NTV’de canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

"Hastanelere başvuran vatandaşlarımızın tedavileri sürüyor." diyen Pakdemirli, Şarbonvakası görülen hayvanların satın alındığı işletme çevresindeki diğer hayvanlara yarın aşı yapılacağını, aşının hızlı etki gösterdiği için bölgede başka şarbon vakaları görmeyi beklemiyoruz." dedi.

Pakdemirli açıklamasında, "22 kişi şarbon şüphesiyle başvuru yaptı. Bir kısmı taburcu oldu. Hastanelere başvuran vatandaşlarımızın tedavileri sürüyor. Etlerin geldiği özel işletme karantina altına alındı. Hayvanımızın alındığı Silivri’deki işletme özel bir işletme. İşletmede 7 hayvan var, diğer hayvanlar sağlıklı. Hayvanlar ithal hayvan değil. Hayvanların satın alındığı işletmenin 10 km etrafındaki 3500 hayvan yarından itibaren tedbir için aşılanacak. Aşı çok hızlı etki gösterdiği için bölgede başka şarbon vakası görmeyi beklemiyoruz." ifadelerine yer verdi.

1000
icon
azad 2 Eylül 2018 08:38

Yorumunuz. Ne zaman ölcek

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ