AKP’nin teklifini vatandaşa böyle anlattı: Bu tam rüşvet...ahlaksız teklif

Gündem 20 Şubat 2019 19:14
Videoyu Aç AKP’nin teklifini vatandaşa böyle anlattı: Bu tam rüşvet...ahlaksız teklif
A
a

CHP'li Umut Oran'dan AKP'nin teklifine sert tepki: "Bu tam bir seçim rüşveti, bu tam bir ahlaksız teklif."

AKP’nin yerel seçimlere bir buçuk aydan kısa bir süre kala Meclis’e getirdikleri kanun teklifi tartışmalara neden oldu. AKP’li vekillerin imzasını taşıyan, Sosyal Hizmetler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda dün akşam MHP’nin de desteği ile kabul edildi. Bu Buna göre 1 Şubat 2019-30 Nisan 2019 arası işe alınan personelin primi, vergisi ve maaşında devlet desteği olacak.

Bu teklifle ilgili Niğde’de konuşan CHP’li Umut Oran şunları söyledi:

“Dün akşam TBMM’de mesai vardı. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bir teklif görüşüldü. AKP’nın oyları ve MHP’nin desteğiyle bu teklif kabul edildi. Teklif şu; 1 Şubat’ta geçerli olmak üzere 30 Nisan’a kadar işe alınacak her yeni işçinin sigorta primi ile vergi dilimini hükümet ödeyecek. Bir daha söylüyorum 1 Şubat-30 Nisan. İkincisi 30 Nisan’a kadar. Bu tam bir seçim rüşveti, bu tam bir ahlaksız tekliftir.

Ekonomi sopayla düzelmez. Tarım politikaları tanzim satış çadırlarıyla düzelmez, faizler tehditle inmez. Bununla ilgili planlı, programlı siyaset yapmak gerekir. Bu iktidarın yapamadığını yani.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ