AKP ortağı MHP'nin Bozkurt'unu ve T.C'sini kaldırdı!

Gündem 6 Mayıs 2019 18:28
Videoyu Aç AKP ortağı MHP'nin Bozkurt'unu ve T.C'sini kaldırdı!
A
a

Cumhur sarsılıyor: AKP ortağı MHP'nin Bozkurt'unu ve T.C'sini engelledi, kaldırdı!

Isparta Belediye Başkanı AKP’li Şükrü Başdeğirmen, eski Belediye Başkanı MHP’li Yusuf Ziya Günaydın tarafından Mimar Sinan Caddesine yerleştirilen bozkurt ve çift başlı kartal heykelini gece yarısı kaldırttı.

Isparta’daki yerel haber sitesi bomba32’nin haberine göre, yerel seçimleri kazanarak başkanlığa seçilen Cumhur İttifakı'nın üyesi AKP’li Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ittifakın diğer üyesi MHP’nin eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın tarafından Mimar Sinan caddesine konulan heykeller bugün gece yarısı yerlerinden söktürerek taşıttı. Gece geç saatte başlayan taşıma işlemi saatlerce sürdü. Yeni Çağ’ın aktardığı habere göre yerlerinden sökülen Türklüğün hakimiyet sembolü olan çift başlıklı kartal ve kurt heykeli tır ile taşındı.

ÇİFT BAŞLI KARTAL ANLAMI NEDİR

Orta Asya Türk inancına göre, insanlara gökyüzü ve yeryüzü yolculuklarında refakat eden koruyucu varlıklar kuş şeklindeydi. Yükseklik, ululuk timsali kartalın, kutsal sayılması Altay kaya resimlerinden bellidir. Türkler kılıç kabzalarında bozkurt, at ve çift başlı kartal kabartma figürlerini kullandı.

T.C'YE ENGEL!

AKP iktidarının sözde çözüm sürecinde tabelalardan kaldırdığı T.C. ibaresi seçimlerin ardından tekrar olması gerektiği yere ekleniyor.

AKP'den alınan illerde tabelalara T.C. ibaresi eklenirken, Aksaray'da benzeri bir girişimin başarısız olduğu gündeme geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, Aksaray Belediyesi için verilen T.C. tabelası eklensin teklifinin belediye meclisinde AKP'lirin oyları ile reddedildiğini dile getirdi.

Twitter'dan açıklamada bulunan Seymen, "Faturaları teröristler getirmiyor ama böyle şeyler oluyor Aksaray Belediyesine T.C. İbaresinin tekrar konması için MHP belediye Encümenlerinin verdiği önergeye CHP ve İYİ PARTİ encümenleri destek verdi. AKP 'lilerin red oyu vermesi nedeniyle T.C. ibaresi konulamadı" ifadelerini kullandı.

1000
icon
Sokuk 7 Mayıs 2019 05:37

Hey orospunun evladı T.C ananın amina mi batıyor.amina kodumun Yunan tohumları.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ