AKP Reza Zarrab'ı sattı: Canı cehenneme!

Gündem 18 Kasım 2017 20:13
Videoyu Aç AKP Reza Zarrab'ı sattı: Canı cehenneme!
A
a

Metiner, Reza Zarrab için "Canı cehenneme" dedi.

Hükümete yakın A Haber'e bağlanan AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Reza Zarrab için "Canı cehenneme" dedi.

Mehmet Metiner, ABD'de tutuklu yargılanan Reza Zarrab için canlı yayına telefonla bağlanarak şu sözleri sarf etti:

"Birileri bizim Reza Zarrab'ı savunduğumuzu söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır ya. Zarrab'ın canı cehenneme. Zarrab bizim için önem arz eden birisi değildir. Ambargo delindiyse bu Zarrab'ın kişisel suçudur"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Zarrab soruşturmasını başlatan ve Zarrab’ı tutuklatan, eski ABD New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Baharara’yı da eleştirmişti. Bharara’yı, Fethullah Gülen’e yakın olmakla itham eden Mevlüt Çavuşoğlu gazetecilere şu ifadeleri kullanmıştı:

“Preet Bharara Gülen’e ‘çok yakındı’ ve Türkiye’de Zarrab’a karşı hazırlanan 2013’teki yolsuzluk iddialarıyla ilgili iddianamedeki belgeleri soruşturmasında kullandı. Çok siyasi bir motivasyona sahip görünüyor.”

Ayrıca Dışileri Bakanlığı Reza Zarrab’la ilgili haber alınamaması üzerine Washington yönetimine yazılı bir nota vermişti. Bakanlık, şu açıklamada bulunmuştu:

“Reza Zarrab hakkında basına yansıyan haberler üzerine Washington Büyükelçiliğimizce ABD makamlarından resmen bir bilgi talep edilmiş olup ABD makamlarından henüz bir yanıt alınamadı. Konu takip edilmektedir”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ